Wpis z mikrobloga

Rz: PiS wprowadza zmiany w ordynacji wyborczej i kodeksie wyborczym. Zostaną zlikwidowane jednomandatowe okręgi wyborcze w wyborach do rad gmin i wprowadzone małe, trzymandatowe okręgi w wyborach do sejmików, przez co wyeliminowane mogą zostać mniejsze ugrupowania.

Paweł Kukiz, lider Kukiz'15: Przeciwko zmianom PiS trzeba protestować. Jeśli znajdą się chętni, żeby wyjść na ulicę i protestować, to z pewnością będę razem z nimi.

Będzie pan protestował wspólnie z PO, Nowoczesną, PSL, KOD i lewicą?

Będę protestował z obywatelami, a nie KOD czy partiami. Każda forma protestu i z każdym podmiotem jest dobra, jeśli będzie można obronić JOW-y i namiastkę wolnych wyborów w samorządach. Kiedy jesteś na wojnie, to nie interesuje cię, czy ten, który idzie obok ciebie, ma zaczesaną grzywkę na lewo czy na prawo, czy jest miły czy nie, czy jest lewicowy czy prawicowy. Najważniejsze to odeprzeć wspólnie wroga, a tym wrogiem dla społeczeństwa obywatelskiego jest dzisiaj buta i arogancja PiS.

Mówił pan, że „opozycja drze japę na ulicy". Teraz będzie pan „darł japę" wspólnie z opozycją"?

„Darcie japy" wywodzi się z mojej rozmowy ze Schetyną, podczas której pytał, czy Kukiz'15 dołączy do manifestacji nieformalnej koalicji opozycji „Wolność, Równość, Demokracja". Wtedy przypomniałem Schetynie, że przez dwie kadencje PO odwiedzałem kancelarię prezydenta Komorowskiego, rozmawiałem też ze Schetyną, Grasiem, premierem Tuskiem o wprowadzeniu takich zabezpieczeń w legislacji, które uniemożliwią zwycięskiej partii autorytarne rządy. Mówiłem o referendum obligatoryjnym dla władz z niskim progiem frekwencyjnym, o konieczności wprowadzenia JOW-ów na każdym szczeblu administracji samorządowej, jak i parlamentu.

Mój głos trafiał w próżnię. I dzisiaj chcą, żebym wychodził z nimi na ulicę? W Polsce trwa zawłaszczanie państwa przez PiS. Trwa to od czasu zawłaszczenia Trybunału Konstytucyjnego przez zmiany ustaw w sądownictwie po zmiany w ordynacji wyborczej. Trzeba to sobie wprost powiedzieć – PiS chce rządzić Polską autorytarnie! Biorą obywateli pod but.

#polityka #kukiz #4konserwy
http://www.rp.pl/Rzecz-o-polityce/312059876-Kukiz-Czwarty-rozbior-Polski-pod-jednowladztwem-PiS.html
Pobierz L.....s - Rz: PiS wprowadza zmiany w ordynacji wyborczej i kodeksie wyborczym. Zostan...
źródło: comment_mtFEZVQ4VEHEueoVp86Xgse6nvEn6Iu5.jpg
  • 11
@stekelenburg5: Wszystko zalezy od chęci reszty opozycji. Pis znowu chce cos przepchnac gdy jest zimno i szybko sie robi ciemno. Niby durne ale inaczej sie protestuje w lato a inaczej w sniegu. Licze ze Pan Janusz tez sie zjawi, to bylaby moc taka manifestacja ponad podziałami
@Lord6Infamous: nawet mrozy nie powstrzymały przy ACTA. I trzeba Pawłowi przypomnieć, że protestowali wtedy wszyscy.. od multipleksu dla trwam, przez narodowców po lewicujących anarchistów. Wystarczy, że #!$%@? będzie odpowiedni.. a małych #!$%@?ów już się trochę nazbierało.

Paweł nie rozumiał i nadal nie rozumie polityki.
@brmstufldigart: Tak, jak było ciepło. W stolicy było z 40k, w wakacje to są inne okolicznosci. I nie ma sensu porownywac ACTA do polityki. Jest od groma ludzi, ktorzy sciskają kciuki za pis a sami najchetniej by ta instytucje zaorali ale w sprawie internetu to "Paanie, a jak ja wtedy allegro sprawdze?"