Wpis z mikrobloga

@wasiuu: strzelałem z jakiegos polskiego AKMS, Tobysa i z Zastavy.

Tobys zdecydowanie najlepszy, choć teraz nieosiągalny i cena x2.

AKMS byl całkiem ok, choć składana kolba mi nie podeszła.

Z Zastavy bardzo fajnie się strzela, nie jestem jakimś super strzelcem, ale celowałem w środek to na 50m wszystko w czarne i skupienie ok. Bez żadnego ustawiania.

Jacki z tego co słyszałem mają problem z powtarzalnością. Jest sporo fajnych, ale też sporo
@MercedesBenizPolska: Chyba mnie przekonujesz ;) masz doświadczenia z Berylami? Od dawna się przymierzam do .223, ale #!$%@? mało tego jest na rynku wtórnym, a nowe to nie wiem czy ktoś jeszcze ma. Jak się trafia używka to krótka lufa. Duże ma to przełożenie na celność?
@kozaqwawa: W klubie mamy go w full auto, raz kiedys #!$%@?ę talerz nabojów do samochodu i morda zadowolona ;)
@wasiuu: Ja ci opowiem o Jacku z szynami. Szyna picatinny zamontowana jest na rurze gazowej, a rura gazowa ma źle wyfrezowane mocowanie i się rusza - żeby strzelać celnie z kolimatora musisz poprawić fabrykę i unieruchomić rurę/szynę.
Jack ma mocowanie pod szynę berylowską, ma frez pod szczerbinką. Oryginalna szyna z Radomia nie pasuje, grzybek tylny jest źle wyfrezowany, trzeba go piłować, aby szyna berylowska się zapięła. Po kilkuset strzałach grzybek pękł
@czarny_i_zly: Tak jak pisałem wyżej - Beryl bardzo mi się podoba i wolałbym go z uwagi na kaliber .223. Tyle, że nie mogę znaleźć żadnego z długą lufą, jak cokolwiek się trafia, to tylko ten Mini. Ogólnie podaż jest tragicznie niska.
@czarny_i_zly: AR już jest zamówiony, a chciałbym jakieś AK, tylko dlatego, że mi się podoba. Nie musi być 7.62x39, bo .223 będzie strzelał lepiej.
@ppqa: Sam już #!$%@? nie wiem xD Nie czuję jakiegoś silnego ciągu w stronę amunicji 7.62x39. Może, gdyby udało mi się znaleźć Tantala albo AK74 na 5.45, to byłaby jakaś opcja.
@wasiuu: Za tą cenę to poszukałbym coś ze stajni Arsenalu. Kosztują w okolicach 3000zł ale na prawdę są warte tej ceny, chociażby przez zastosowanie frezowanej komory zamkowej. Niestety z dostępnością obecnie mogą być małe problemy, nigdy nie było ich dużo w naszym kraju.
@wasiuu: Celność przy tych różnichach długości lufy (mini beryl i normalny) na realnych dystansach będzie zbliżona, to nie jest sprzęt precyzyjny i nie wyobrażaj sobie robienia skupienia 1 MOA na 100m nawet z długiego. W czarnym się zmieścisz z obu, w krótszym bedziesz miał z 10% mniejszą energię. Jeżeli chcesz startować w zawodach, i tak będziesz biegał z AR ze względu na ergonomię.