Wpis z mikrobloga

Mirki co to może być, że podczas jazdy tak z 50-80km/h słychać tak jakby może buczenie, takie try try try i wraz ze wzrostem prędkości się to nasila? Chodzi o #e46 . Dźwięk jakby się odkręcało koło (?). Sprawdziłem - koło dokręcone, byłem u mechanika, myślał, że może szczęki w hamulcu ręcznym spadły, ale sprawdził i to nie to - powiedział, że jest luz na krzyżaku na wale. Krzyżak wymieniony - luzów już nie ma a problem pozostał. Opony prawie nowe, więc to wykluczam. Myślę, że to może być łożysko, ale czy ono może być tak słyszalne, jakby się odkręcało koło? Dodam, że takie coś jest słyszalne z raz - potem jadę i już później nie słyszę, więc nie jest to stały objaw.

#mechanikasamochodowa
  • 15
@loginek0 tez obstawialbym lozyska. Lepiej wymien. Do e46 nie bedzie to jakis wielki koszt. Uwazaj tylko, zeby nie dali Ci jakiejs chinszczyzny. BMW nie lubi tanich zamiennikow ( ͡º ͜ʖ͡º)
@loginek0 az tak na czesciach to sie nie znam, zawsze biore te ze sredniej polki ( ͡º ͜ʖ͡º) i jest ok. Co do dwóch to nie ma sensu jeżeli drugie wymiany nie wymaga. Jak beda Cie chcieli naciagnac to powiedza ze parami sie zmienia, ale to raczej mit. Sprawdz najpierw czy to lozyska w kole. W BMW tez wlasnie moze byc to wał, ktory juz dogorywa
@ScaRRyMaN: I tak i nie. Wcześniej wystąpił już raz ten problem - ale przy wale nie było nic ruszane przez kilka miesięcy. Teraz po wymianie krzyżaka problem się ponowił, ale raczej wykluczałbym wał, bo on był sprawdzony.
@ScaRRyMaN: No właśnie nie wykluczam łożysk, pytam co oprócz tego może dawać taki dźwięk :) Coś w stylu odkręcania koła - wraz ze wzrostem prędkości się powiększa. Ale tak tylko przez chwilę - potem juz jest ok.
@loginek0: jak padają łożyska to często intensywność zmienia się przy hamowaniu czy skręcaniu (jak zwiększasz lub zmniejszasz obciążenie na daną stronę). A z takich najgłupszych rzeczy to mogą być zaciski i kończące się hamulce :D