Wpis z mikrobloga

  • 92
człowiek Bóg do dziś szanuje i tęsknie za forami w tym stylu. Media społecznościowe #!$%@?ły cały internet centralizując wszystko


@Rodriquez: święta prawda! W forach najfajniejsza była czystość i przejrzystość, taki porządek. Udzielałem się kiedyś na forum filozoficznym - fajnie uporządkowane działy według dyscyplin, konkretne tematy, wyszukiwanie po tagach. Potem, gdy forum niemalże umarło, wszedłem na jakąś grupkę filozoficzną na Facebooku i tam już chaos, burdel bez ładu i składu, różne wpisy
  • Odpowiedz
@Rodriquez: @Horkheimer: I jeszcze są przewspaniałe Discordy. Zamknięte klitki do których najpierw trzeba otrzymać zaproszenie, i też ciężko jest cokolwiek znaleźć bo są kanały, za to w każdym każdy pisze od czapy i nie ma ładu i składu. No i jeszcze przewspaniały Reddit.

Fora internetowe miały najbardziej sensowny układ, no ale że ludzie mają gwoździa w mózgu i dali sobie wmówić że centralizacja na Facebookach i Discordach jest dobra to
  • Odpowiedz
@Pentylion

Jak na lata w których phpBB było dramatem samym w sobie pan Przemek dodał mu trochę człowieczeństwa. Chłop z zajawką, całkowicie za darmo poświęcił kilka lat swojej pracy i udostępnił wyniki. Oryginał bez tej "nakładki" był strasznym gównem.
  • Odpowiedz
@Pentylion Bo Facebook #!$%@?ł wszystko. Nagle okazało się że nie potrzebujesz kolejnego konta na kolejnym portalu, tylko masz grupki na FB. Kiedyś historia zatoczy koło i ludzie znowu wrócą do for internetowych.
  • Odpowiedz
@Notabene korzystam z jednego forum starego typu ale jest ono podpięte pod płatny portal branżowy, są chyba jeszcze fora z torrentami, slynna elektroda xd ale reszta hobbystycznych czy lokalnych zdechła ()
  • Odpowiedz
@Pentylion Ja przestałem korzystać z for w 2010 roku, po prostu zmieniłem priorytety. Jedyną przewagą for nad FB było to, że element #!$%@?ący głupoty był prostowany w parę minut i ew. banowany.
  • Odpowiedz