Wpis z mikrobloga

Zmotywowany dzisiejszymi problemami z siecią elektryczną w mieszkaniu, postanowiłem popatrzeć na oferty wynajmu mieszkań i znalazłem świetną Kawalerkę 30m2 na ulicy Warszawskiej w Krakowie, za 1000zł wynajmu+200zł media.

"Mieszkanie mierzy 30 m, świeżo po remoncie na najwyższym standardzie z całym wyposażeniem (kanapa z funkcja spania, tv, wbudowana szafa, zmywarka, pralka, itp). Na suficie powieszone lustra, sufity podwieszane ozdabiają ledy, kuchnia wraz z barem. Na podłogach panele, gres, w łazience płytki."

1200zł za mieszkanie z wielkim telewizorem, ledami na cianie, ładną cegłą, stylową łazienką, kuchnią ze zmywarką?

No to biorę i dzwonię bo nie ma na co czekać.
Pytam skąd tak niska cena tego mieszkania? Ponieważ właściciel taką cenę podał.
Pytam czy są jakieś dodatkowe koszta - kaucja? prowizja? Pani mówi żę jest jednorazowa prowizja 199zł dla biura - myślę sobie super, tak niskiej prowizji nigdy nie widziałem.
Pytam kiedy mogę zobaczyć mieszkanie? Pani mówi że aby umówić się z właścicielem muszę zarejestrować sie na ich stronie i wpłacić 199zł prowizji żeby dostać numer - to prowizja w razie jakby nie wynajął :)

199zł prowizji za sam numer telefonu do właściciela! Czy to jest jakiś scam czy jakaś nowa moda na rynku nieruchomości?

#nieruchomosci #januszebiznesu
  • 8
@KromkaMistrz: Żadna nowa moda, jeśli chodzi o np Warszawę to połowa olx, gumtree jest tym gównem zawalona. Raz nawet osobiście takie biuro odwiedziłem, mówię do gościa, że krętacz z niego i tylko naciąga ludzi i marnuje mój czas (bo miałem powiedziane przez telefon, że będę mógł zobaczyć zdjęcia mieszkania na miejscu bez opłaty). Typ zrobił sie czerwony, zaczął bluzgać, wymachiwać rękami, wyprowadził mnie z biura i zamknął je za mną xDD
@foxbond: @xDrope: ja właśnie jeszcze umiem zrozumieć że w mojej branży kredytowej, ludzie którzy mają nóż na gardle i komornika i chcą ich wywalić z mieszkania, płacą jakieś wymyślone przedpłaty kilku tysięcy żeby niby dostać kredyt od kogoś, ale w przypadku rynku nieruchomości który jest taki ogromny i nasycony, to ja nie wierze w to żę ludzie to robią xD