Wpis z mikrobloga

@mopo: I to jest według mnie dobre spojrzenie na to. Ja patrzę na to tak samo. Mam pewną kwotę, i według mnie jest tak samo wielka szansa na to że bitcoin będzie wart 0 jak i na to że będzie wart kilkaset tysięcy dolarów za powiedzmy 2 lata, co daje teoretycznie taką samą szansę na to że powiększę pieniądze kilkunastokrotnie jak i na to że stracę. Jak dla mnie dobry deal.
@mopo: owszem, dobrze kupić, ale nigdy nie warto pakować w to całej kwoty inwestycyjnej, zawsze trzeba dywersyfikować portfel inwestycji. Działki są drogie, szczególnie rolne poprzez unię oraz dotacje które czynią z nich prawie czysty zysk.
@heronek: Moi rodzice nieraz plują sobie w brodę, że nie kupili jak tanie były. Kiedyś czasem też komuś w rodzinie ktoś chciał dać działkę za free to nie chciał, bo tylko kłopot. A dziś się niemal zabijają o to ludzie.
@skiter: dlatego uważam że zarówno cena działek rolnych jak i bitkojna jest zawyżona, jest na to popyt bo jest zysk, to się skończy i te dwie wartości potanieją. Oczywiście samą idę blockchain jak i wszystkie nowinki technologiczne popieram.
@mopo: A moim zdaniem szkoda robić sobie zachodu małymi kwotami. Nie wiem jaka jest dla ciebie mała kwota 500zł?
Nawet jeżeli za ileś lat BTC wyniesie 100 tysięcy to nie wiele zarobisz.
Załóżmy, że kupił byś przy obecnym kursie, czyli 5000zł.
Jak BTC wzrośnie do 100 000 zarobisz drugie tyle, czyli kolejne 500zł.

Aż taki profit? Nie sądzę XD Zarobić można było przy starcie waluty, teraz jak już jest napompowana to
@zakola: Bo taka jest prawda, zakładać konta, weryfikować na giełdach dla marnych 500zł w ciągu kilku lat? które również opiera się na pozytywnym scenariuszu i wcale nie jest 100% PEWNE.

Albo zakładając czarny scenariusz, giełda wykorzysta skan dowodu i jeszcze weżmie na twoje dane kredyt i będzie tyle z inwestycji, że wyjdziesz -5000zł a nie +500 XD
@Propagidator: co do drugiego punktu to już kiedyś radziłem: zakryć pesel i nr. dowodu, zamiast tego tekst typu "zdjęcie tylko do celów weryfikacji tożsamości przez bitcoin.peel" + takie samo na całym dowodzie w formie watermarka.

A co do pierwszego, no to co proponujesz zamiast tego?
@zakola: Z tego co wiem, to tylko BitMarket zgadza się na zakrycie peselu, inne giełdy zakazują tego typu działań. A z doświadczenia wiem, że zawsze znajdzie się cwaniak nawet któremu nie przeszkodzi znak wodny, ani zamazanie peselu. (w dzisiejszych czasach da się prawie wszystko zrobić, jedynie trzeba czasu i trudu.)

Z taką kwota to chyba nie masz wiele alternatyw. Tak jak pisałem na początku szkoda zachodu, a jeżeli już chcesz tak