Wpis z mikrobloga

@Hatespinner: nakręcasz tę spiralę hejtu i spiny, hejtspinerze, ale to trolling, i to w najgorszym wydaniu, same uszczypliwości, które dalej nic nie udowadniają, tylko nazywasz jaraczy zielska "jaraczami zielska" jakby to był wyznacznik albo ujma XDDDDD
jako osoba mądrzejsza, ze 156 pkt. w skali Cattella po prostu zaczynam Cię od tego momentu ignorować bo zwyczajnie nie wiesz o czym piszesz [widać to też w innych watkach w których się próbujesz (nieskutecznie
@bizonsky: @Hatespinner: Przepraszam, ze sie wtrace, bo o ile sie nie zgadzam z panem hejtspinerem, bo sama sobie czasem zapale i to jeszcze bloku to @bizonsky: jakim cudem wiesz ile masz pkt w skali Cattella skoro juz nikt nie mierzy inteligencji w Cattellu a w Polsce to nie ma nawet zaadaptowanego kwestionariusza albo metody badawczej. Jakbys podal to w Wechslerze czy tam stanfordzie binecie to okej, ale jak? Jak
@jasontoddlover: Jako, ze juz zostalem zawolany, to jeszcze tylko dodam, ze polskie testy mierza tylko i wylacznie inteligencje plynna, czyli to tak jak chwalic sie, ze urodzilo sie wysokim. W dodatku z wiekiem te punkty uciekaja szybciej niz konie mechaniczne w 1,9tdi. xD
@bizonsky: ziomek skala a kwestionariusz to jest kompletnie co innego, dostajesz wynik zapewne w trzech skalach, w binecie, w wechslerze i w cattellu. Ale ta cattellowska skala nie ma przelozenia na praktyke bo nikt nie opracowal kwestionariusza inteligencji wg Cattella ktorego by sie uzywalo. Poza tym - rozroznij bycie „madrym” a „inteligentnym” to dwie rozne rzeczy. Testy na IQ sprawdzaja tylko jeden z niewielu komponentow inteligencji jako takiej, czyli inteligencje badana
@jasontoddlover: no ok, ziomek, masz rację w części wymądrzania się na temat słowa mądry. i tyle mogę Ci przyznać racji. Powinienem użyć słowa inteligentny bo o to mi chodziło, ale jestem na to zbyt mało mądry. ¯\_(ツ)_/¯
Z kolei iloraz inteligencji nie jest tym o czym piszesz. W przytaczanych przez Ciebie i mnie skalach jest stosunkiem wieku umysłowego do wieku biologicznego, czego wyjaśnienie można znaleźć w wielu źródłach. Na przykład na
@bizonsky: To co zacytowales udowadnia to co ja powiedzialam, ze wyniki podaje sie w trzech skalach. Nigdzie nie jest napisane, ze mierzy sie to testem zwiazanym z Cattellem. I tak IQ to wiek biologiczny do umyslowego, ale swiadczy tylko i wylacznie o umiejetnosci rozwiazywaniu dylematow i zadan abstrakcyjnych - nie zadan spotykanych w normalnym zyciu. Bycie inteligentnym oznacza nie tylko umiejetnosci rozwiazywania dylematow przedstawianych w testach na IQ ale umiejetnosc wykorzystania
@bizonsky: Ale skoro strona Mensy xD i wikipedia xD przekonuje Cie argumentami z ktorych wyciagasz wniosek, ze jestem „myszka agresorka” (oblesnie w ogole okreslenie) to rzeczywiscie musisz byc inteligentny tak, ze kazda skale by #!$%@?.
@jasontoddlover no cóż skoro czytając pierwsze zdanie już wiem że nie czytasz ze zrozumieniem bo nigdzie nie pisałem o teście cattella to z tobą też nie ma o czym gadać, reszta to dalej bajdurzenie i powtarzanie wcześniej użytych zdań. fajnie miec za źródło samą głowę jak coś się w niej ma
@bizonsky: Jak potrzebujesz zrodla tego co pisalam to moge Ci podac cala bibliografie, podreczniki i badania numery DOI moge ci nawet podrzucic zeby Ci sie latwiej czytalo. „Bajdurzenie” jest poparte miliardem badań, pisze to co wczesniej bo nic nie zrozumiales :) Pozdrawiam