Wpis z mikrobloga

Mam pytanie - bez złośliwości - do "lewej strony mocy" z #neuropa i dotyczy ono stereotypów.

Często się zdarza, że kiedy na tapetę wchodzi temat przestępstw i innych niegodziwości popełnianych przez szeroko rozumiane mniejszości etniczne, to pojawia się m.in narracja, że "nie wolno posługiwać się stereotypami, bo oni nie wszyscy tacy są". Niech będzie. To skądinąd słuszne podejście, bo zwyrodnialcy zdarzają się w każdej grupie społecznej.

Jednak kiedy zamiast "mniejszości etnicznych" w przekazach pojawiają się jacyś Polacy, to obserwujemy zgoła inne nastawienie i ochoczo wygłaszane tezy, że oto mamy do czynienia z "przykładem typowo polskiej [tu wstaw negatywną cechę])".

No to jak to w końcu jest? Wolno posługiwać stereotypami czy nie? Bo czytając lewicową prasę i rozmawiając z ludźmi określającym się jako jednostki o bardziej liberalnych poglądach, to nijak mi się to logicznie nie układa w sensowną całość.

#4konserwy #rozkminy #pytanie
  • 6
@SprzedawcaCegiel: twój problem polega na tym, że zwracasz się do grupy, która nie jest w stanie tego uzasadnić w sposób który nie urągałby ludzkiej godności. Ojkofobia - to jest odpowiedź na Twoje pytanie.
W skrócie, to zachowanie, którego przyczyną jest zespół kompleksów nabytych w okresie dorastania lub w skutek braku akceptacji, odrzucenia przez jakąś grupę społeczną (patrz homoseksualiści). Rodzi to frustrację, która przeradza się w niechęć (czyli odrzuceni, staja się odrzucającymi)
że oto mamy do czynienia z "przykładem typowo polskiej [tu wstaw negatywną cechę]


@SprzedawcaCegiel: Mogę tylko odpowiedzieć za siebie. Jeżeli używam takiego argumentu to tylko po to by pokazać, że prawacką argumentacje można stosować wedle aktualnych potrzeb i nawet z Polaka da się zrobić religijnego gwałciciela. Niestety potem okazuje się, że część nie rozumie ironii, najczęściej ta prawa część.
Wolno posługiwać stereotypami czy nie?


@SprzedawcaCegiel:

Wolno pod warunkiem, że #!$%@? w ten sposób stronie przeciwnej.
Zasadę stosuje się zarówno do "lewicy" jak i "prawicy".
Mam nadzieję, że pomogłem. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Jednak kiedy zamiast "mniejszości etnicznych" w przekazach pojawiają się jacyś Polacy, to obserwujemy zgoła inne nastawienie i ochoczo wygłaszane tezy, że oto mamy do czynienia z "przykładem typowo polskiej [tu wstaw negatywną cechę])".


To przejaw bezradnosci wobec mas idiotów którzy używają tego argumentu - na ogień odpowiadają ogniem, ale imo to jest bardzo głupie i nie przystoi neuropkowi.