Wpis z mikrobloga

Zawsze lubię jak kierowcy autobusów/tramwajów się pozdrawiają wzajemnie. Czy to migają sobie długimi czy podnoszą rękę. To takie pozytywne. Właśnie przejeżdżaliśmy przez rond, na wyjeździe poprzedzającym nasz zjazd czekał autobus tej samej linii tylko w drugą stronę. Mój kierowca mignął mu długimi żeby jechał przed nami, ten się ślicznie włączył do ruchu, mega płynnie, podziękował awaryjnymi, mój znowu mu mrugnął i rozjechaliśmy się w swoje strony. Ogólnie szanuję tych pozytywnych kierowców. #szczecin #autobusy #czujedobrzeczlowiek #niewiemjaktootagowac
  • 13
@vladek Na Śląsku i Zagłębiu czasami się pozdrawiają/współpracują czasami nie ale to zależne od tego na jakiego kierowcy trafi szczególnie jeżdżących u prywatnych (poza małymi liniami). Tak swoją drogą na naszym tu terenie jest największa ekipa prywatnych przewoźników co jeżdżą na zlecenie głównego organizatora.
@vladek: ja ogólnie tez uwielbiam tych pozytywnych kierowców ale zaczyna mnie denerwować jak np na Szarych Szeregów jeden drugiego chce na rondo wpuszczać i blokuje cały ruch. Wiem ze to trochę z bezpieczeństwem ma wspólnego. Ale po prostu takie tamowanie wg mnie jest średnie :/