Wpis z mikrobloga

Wykop - portal, na którym dostajesz minusy za krytykowanie rasizmu i krytykowanie wrzucania wszystkich do jednego worka.

Bo jak biały zamorduje to sprawa indywidualna, a jak czarny to wina koloru skóry. Poza tym nikt nie pomyśli, że w dużej części wyższa przestępczość wynika z wyrzucania czarnych na margines w USA przez większość historii, co spowodowało, że obecnie większość czarnych żyje w gorszych warunkach niż biali, co powoduje wchodzenie w środowiska przestępcze.


https://www.wykop.pl/link/4074919/czarny-strzela-do-matki-i-dziecka-na-koniec-zabija-ojca-bo-chce-ukrasc-telewizor/

#rasizm #polityka #4konserwy #neuropa #shitwykopsays
FaraonMumia - Wykop - portal, na którym dostajesz minusy za krytykowanie rasizmu i kr...

źródło: comment_U2K5ZRgiJnJogxj6uxFDPZrJrttUgcfM.jpg

Pobierz
  • 36
w dużej części wyższa przestępczość wynika z wyrzucania czarnych na margines w USA przez większość historii, co spowodowało, że obecnie większość czarnych żyje w gorszych warunkach niż biali, co powoduje wchodzenie w środowiska przestępcze.


@FaraonMumia: A to nie jest przypadkiem kwestia indywidualnego wyboru? Wszak mogę ciężko pracować by coś osiągnąć albo zostać bandytą...oh wait ( ͡ ͜ʖ ͡)
A przecież obecnie czarna uciskana miejszość w USA
@FaraonMumia: No nie żyjemy. Na przykład my Polacy. Tak jak czarni mieli 200 lat niewolnictwa tak my mieliśmy 123 lata niewoli pod zaborami, wojny i kolejne kilkadziesiąt lat komunistycznej okupacji po ostatniej. I jakoś nikt nie usprawiedliwia przestępców czy też skali przestępstw tym oto faktem. Jeżeli już jakieś stereotypy to mówi się o mentalności polaka cebulaka czy też typowego janusza i spuściznie zaborów i głębokiej komuny. I się to potępia i
@Jofiel: Jak to nie usprawiedliwia? Usprawiedliwia na przykład mniejszy poziom pkb per capita. No chyba ze polacy sa trzy razy bardziej głupi od Niemca. Człowiek biedny ma większe szanse na bycie przestępca. Czarni są biedni. No chyba ze masz jakiś dowód na to ze kolor skóry wpływa na przestępczość bo to na tobie spoczywa ciężar dowodu.
@kinasato: > szybko wyleczyłoby Cię z tego kilka miesięcy życia wśród takiej społeczności.

Twoje osobiste doświadczenia i stosunek emocjonalny to nie jest żaden argument w dyskusji o zasadach, ani nie są do nich przyczynkiem.
. No chyba ze masz jakiś dowód na to ze kolor skóry wpływa na przestępczość bo to na tobie spoczywa ciężar dowodu.


@CynicznyMarksista: Ja nie mam zamiaru niczego dowodzić i nie spoczywa na mnie żaden ciężar, ale...
Przestępców kryminalnych zazwyczaj #!$%@?ą niski wspólczynnik IQ, brak tolerancji, brak społecznej więzi i zachowania aspołeczne, wręcz zwierzęce instynkty, ukrywane niskie poczucie własnej wartości i zarazem poczucie bycia lepszym od innych (tak wiem, zakrawa dodatkowo
@Jofiel: Wybacz nie sprecyzowalem. Chodziło mi oto ze my mieliśmy niemiłe momenty w historii. Jak socjalizm brak możliwości akumulacji kapitału tak samo i oni i nas czarnych i polakow to usprawiedliwia. Dajesz mi zdjęcie bogatego czarnego jako dowód na co? Uważasz ze czarni sa tak samo bogaci jak biali? To Milch jest dowodem na to ze nie bylo antysemityzmu u Niemca? Niskie iq i brak perspektyw wynika z biedy.
@Magromo:
Zabory, wojny...
@Towarzysz_Moskwin: @Magromo:
Czekaj. Niech pomyślę... Przymusowe migracje, wysiedlenia, przymusowe roboty, obozy, eksterminacja, tortury, brak podstawowych praw... O czym ja to piszę?
Ale tak to jest jak się czyta wybiórczo i ma braki w nauce zwanej historią panowie.

@CynicznyMarksista: Nadal uważam, że to nie bieda i nie demony przeszłości kształtują dzisiejszą populację przestępców. To wolny wybór. Albo ciężka praca i pogodzenie się ze samym sobą albo szukanie na
@Jofiel: Pierdoły piszesz. Sorry misiek ale nie będę ci podstaw historii powszechnej wykładał, chciałem się jedynie upewnić z kim mam do czynienia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@CynicznyMarksista: Twierdzisz że Polacy byli równie biedni i ograniczeni w możliwościach gromadzenia kapitału co niewolnicy? Proszę cie miej ty resztki RiGCZu
@CynicznyMarksista: @Towarzysz_Moskwin:
Niewolnictwo było gorsze tylko z twojej perspektywy, subiektywnej oceny człowieka karmionego niespójnymi , wybiórczymi faktami podpartym holywoodzką przejaskrawioną wizją złego białego świata.

Ale nie w tym meritum. Problemem jest to, że pomimo znacznego upływu czasu od historycznych tragedii pewne nacje, środowiska, spłeczności zamiast się zabrać za pracę u podstaw, zmienić swój świat, uczynić go lepszym, co ja gadam, wystarczy zmienić siebie, po co zmieniać świat, to te osoby