Wpis z mikrobloga

@Beer_Is_Good_For_You Trzeba spróbować bo innaczej ciężko porównać do czegoś. Samo "porongo" tykwa świeża ma swój smak co oddaje dodatkowo do naparu. Wolę trawiaste z małą ilością dymu więc to jest idealnie w mój gust. Zapach "magowy" posiada.
@TomgTp: A jak poradziłeś sobie z suchym suszem? Bo właśnie piłem wczoraj pierwszy raz chimarrao i byłem zmuszony po paru zalaniach przesunąć bombą kopiec na drugą stronę, tak by yerba się nie zmarnowała. Chyba, że źle zrobiłem coś i woda powinna swobodnie objąć cały susz...
@TomgTp Ok ;) Dzisiaj mi się w miarę udało. Zastosowałem się do porady, żeby np po kilku zalaniach wyjąć bombę i przesunąć susz np. bombą albo nożem/łyżeczką na przeciwległą stronę i znowu zalać wodą. Odsłoniłem suchy susz i zalałem kilka razy. Wyrzucając susz cały był mokry, więc chyba się udało ;)
@TomgTp: ja trochę burzę kopczyk, tak żeby część zalanego suszu spadła, trochę się potem bombilla przytyka i trzeba nią co jakiś czas ostrożnie poruszać i jakoś idzie. Filmik wrzuciłem jako ciekawostkę, nie próbowałem tak robić (jeszcze ( ͡° ͜ʖ ͡°)), więc jak nie wyjdzie to pretensje nie do mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)