Wpis z mikrobloga

Jak to jest, że uczelnie jak MIT czy jakieś Yale University, które za kształcenie się na nich wymagają sporych pieniędzy udostępniają olbrzymią część wykładów/notatek z wykładów/egzaminów nieodpłatnie w internetach, a w Polsce niewielu wykładowców udostępnia swoje prezentacje (choć jeden z profesorów u mnie stwierdził, że mają taki obowiązek, jeśli je wyświetlają), a jedyne co udało mi się znaleźć, to kurs fizyki na poziomie licbazy z UWr i kilka wykładów z AGHu
wydaje mi się, że to pilniej strzeżone sekrety niż receptura coca-coli
#studbaza #studia
  • 82
@arcybiszkopt: bo u USA jest zupełnie inne podejście i dużo mniej "naukowców" w przeliczeniu na mieszkańców...
tam mając tytuł i wiedzę nie zależy Ci na tym, żeby grzać stołek i utrzymywać posadę, tylko, żeby się rozwijać, żeby Twoi studenci byli najlepsi, żeby Twoje publikacje cytowano i żeby budować własną markę... bo to się będzie zwracało do końca życia... poza tym jak zauważyłeś uczelnie są płatne, więc studenci oczekują dużo więcej, bo
a jedyne co udało mi się znaleźć, to kurs fizyki na poziomie licbazy z UWr i kilka wykładów z AGHu


@arcybiszkopt: Na PWr usostępniają prezentacje, ale przez eportale, a nie np. na chomiku XD
Poza tym gdybście korzystali z materiałów MIT czy Yale to wygrywalibyście wszystkie stypendia i olimpiady i polskie prezentacje nie byłby wam do niczego potrzebne XD ale oczywiście trzeba się do czegoś #!$%@?ć żeby zwalić winę na uczelnie,
@Dzonzi: sporo książek/skryptów jest już nieaktualna, a aktualna wiedza jest własnie przekazywana studentom na wykładach
oczywiście, można czytać rozporządzenia EU/Polski i o to też chodzi w studiowaniu
ale nie obraziłbym się na skondensowaną wiedzę z wykładów
to też nie XIX wiek, gdzie jedynymi narzędziami jakie posiada student to ołówek i zeszyt
chce też być ok względem wykładowców i nie cykać fotek po kryjomu
@arcybiszkopt: chyba nie chcesz mi powiedzieć, że czytasz normy z prezentacji uczelnianych? XD
A angielskie uczelnie nie udostępniają prezentacji, czy może są za słabe, żeby taki spec jak ty z nich korzystał?