Wpis z mikrobloga

#revolut

Sam koncept jest super, ale mam pytanie techniczne. Czy da się jakoś ustawić w jakiej walucie ma zostać pobrana kwota z karty wirutalnej?

Ostatnio miałem sytuację, że chciałem zarejestrować się na showmax.com. Proces weryfikacji konta poszedł sprawnie i płynnie, ale niestety kartę rozpoznano jako tę z dolarami, a nie ze złotówkami, przez co nie mam dostępu do polskich tytułów.
  • 10
@MichaelT128: dzięki Mirku za odpowiedź. A jeśli chodzi o sytuację, w której sklep chce się rozliczyć w PLNach, to kwota z karty zostanie również odciągnięta w naszej walucie?

I drugie pytanie, przedstawię może przykładową sytuację. Mam na koncie 50 zł i chcę kupić coś na aliexpress. Aliexpress rozlicza się w dolarach, więc czy przedtem muszę zamienić złotówki na dolary, czy system zrobi to automatycznie, po takim samym kursie jakbym zrobił to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bazko: pierwsze pytanie - terminal w sklepie albo zapyta Cię czy chcesz przewalutować bo zidentyfikuje kartę jako GBP (trzeba wybrać opcję "nie" - revolut i tak ściągnie nam z konta złotówki ew przeliczy sam jak w pytaniu drugim) albo nie zapyta i ściągnie od razu złotówki (czy inną walutę lokalną)
@krzychocho: @Waspin: dzięki chłopaki za wyjaśnienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pewnie dlatego tak się stało z showmaxem. Nie jest to polski portal, więc rozpoznał kartę zagraniczną i rozliczył w tej walucie. Chociaż w sumie rejestrowałem się z polskiej strony, więc powinien rozliczyć w PLNach. Podejrzewam, że podobnie może być ze spotify, netflixem, czy innymi serwisami.

Szkoda, że nie przemyśleli, żeby można było płacić wirtualną za pomocą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bazko: pracują nad tym ponoć właśnie teraz. Swoją drogą da się obejść wybór waluty np podpinając kartę revoluta do paypala a w paypalu zaznaczając opcję rozliczania w walucie kontrahenta - sporo stron obsługuje Paypala, w 90% załatwia to problem. Ale codzienne używanie revoluta w Polsce bywa uciążliwe niestety...
@Waspin: ano właśnie, przecież paypal oferuje rozliczenie w walucie jaką chce sklep. Dodatkowo paypal daje swoją gwarancję bezpieczeństwa, więc kolejny plus :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bazko: Btw - w regulaminie Showmaxa masz zapis, że jedynie karty wydane w Polsce mogą być użyte do zasilenia konta (sprawdziłem z ciekawości faq), ale można użyć paypala