Wpis z mikrobloga

@alex-fortune: Nie śledziłem wiadomości z ostatnich postępów w negocjacjach pomiędzy UK i UE, ale dlaczego by nie £2.6k? Z tego co wiem to rząd wychodził z jakimiś wnioskami by należeć do Europejskiego Obszaru Gospodarczego na podobnych zasadach jak Norwegia. Straty byłyby nadal znaczące, ale prognoza byłaby o te £1.7k niższa niż te co napisałeś.

Swoją drogą to szkoda, że nie ma licznika odwiedzin. Ciekaw jestem ile osób zapoznało się z tymi
@alex-fortune: @GhostxT: bo poprzedni rząd nie robił praktycznie nic w temacie uświadamiania obywateli na temat ewentualnych konsekwencji wyjscia z EU. Podejrzewam, że się przeliczyli i spodziewali sie innego wyniku. Natomiast widac i slychac było zwolenników wyjscia z EU - w radio i TV, plakaty, banery na mostach nad autostradą, itd. Jak posłuchasz wypowiedzi Anglików głownie z niższym wykształceniem, to usłyszysz, że nie bedzie w koncu imigrantów ktorzy są siła napędowa
Z tego co wiem to rząd wychodził z jakimiś wnioskami by należeć do Europejskiego Obszaru Gospodarczego na podobnych zasadach jak Norwegia.


@GhostxT: EU jasno stawia warunki. Okres przejściowy do 31.12.2020 i max po tym na co UK może liczyć to umowa w stylu z tym co EU ma z Kanadą. Umowa niby OK, ale w niej praktycznie nie ma nic o rynku usług na czym najbardziej zależy UK. Tzw paszport bankowy
@GhostxT: tylko czemu UE miałaby iść na rękę UK? Im bardziej im dojebią, tym mniej ludzi będzie myśleć o wyjściu. Więcej biznesów zjedzie permanentnie do UE.

@patrol798: najlepsze jest to, że mówią mi "spoko, przecież ciebie nie odeślą", a kiedy odpowiadam, że martwię się bardziej o to, czy nadal będzie mi się to kalkulować, to reagują śmiechem. xD
@Silvervend: przedwczoraj akurat rozmawiałem z kolesiami, ktorzy bardzo byli za wyjsciem z EU, krzywo patrzyli sie na imigrantów. Teraz się okazuje, że napędzamy ich gospodarkę, płacimy podatki, kupujemy domy, samochody, wydajemy tu zarobione pieniądze, a tym samym kreujemy nowe miejsca pracy.
@alex-fortune: od kiedy to #!$%@? dochód krajowy brutto podaje się na rodzinę, a nie na łeb? xD nie rozumiem też, dlaczego nie mówi się o tym, że UK wkładało do Unii więcej, niż z niej wyciągało. mówi się tylko, ile to milionów z Unii szło xD tutaj obie strony kręcą na swój sposób.