Wpis z mikrobloga

Na Maderze ceny w kawiarniach czy piekarniach sa tansze niz w Polsce. Jednoczesnie zarobki sa wiekszr niz w Polsce o kilkanascie-kilkadziesiat procent. Ktos mi wyjasni jak to dziala?
W restauracjach ceny z grubsza jak w Warszawie.

Na zdjeciu zestaw 2 dni temu 2 espresso, 2 ciacha pastel de nata, i jeszcze wzielismy sok pomaranczowy (swiezo wyciskany!) ktorego na zdjeciu nie ma (paragon w komentarzu).
Razem 5,8 euro, czyli jakies 26zl.
Powodzenia znalezc w takie ceny w Polsce (zeby tez smaczne bylo).

Dzis w Funchal 2 razy pastel de nata i 2 espresso za 3 euro, czyli 13,30 pln. Wczoraj w gorach 2 pastel de nata, paczek, caplucino i sok pomaranczowy (gotowy) 5 euro.

#ceny #inflacja #gastronomia #gospodarka #portugalia #polska #ekonomia #zarobki #euro #pytanie #podroze #podrozujzwykopem
nilfheimsan - Na Maderze ceny w kawiarniach czy piekarniach sa tansze niz w Polsce. J...

źródło: temp_file1817017741635954360

Pobierz
  • 137
  • Odpowiedz
@nilfheimsan: ostatnio nie miałem czasu, żeby jechać do rodzinki do Włoch ale jak byłem w '19 to tam już było taniej niż w Polsce (codzienne zakupy).
Tyle, że nie w miejscach nawiedzanych przez turystów.
  • Odpowiedz
@nilfheimsan: Słowacja piwo w pubie standardowa cena 2,2 euro czyli około 10zł, małe 1,9 czyli jakieś 8zł, Polacy wymyślili że będą dawać 300% marzy na napoje nie wiadomo dlaczego, pomimo tego że piwo w sklepie droższe bo zwykle najtaniej ok 4zł więc marża jest niższa niż w PL gdzie piwo w sklepie to 3zł a w pubie 15
  • Odpowiedz
  • 32
@statystyczny_yt teraz jestem w markecie i pastel de nata 0,6 euro. w kawiarni 1 euro albo mniej. czyli nie maja nawet 100% narzutu. w polsce chyba jednak roznica miedzy paczkiem z supermarketu a paczkiem w kawiarni bedzie 300-400%.

a jakos nie slysze zeby gastronomia w polsce to byl latwy biznes
  • Odpowiedz