Wpis z mikrobloga

@Ciamciaramciam: pytanie czy US nie zainteresuje się tymi pieniędzmi (bo limit kwoty nie jest gwarancją, że się nie zainteresuje, mogą do Ciebie trafić od strony tej osoby), ponieważ w papierach będzie, że to Twoje pieniądze, a Ty nie odprowadzasz od nich żadnych podatków, to wydaje mi się, że mogą uznać je za niezgłoszony dochód, a to chyba grozi 75% karnego podatku (w najlepszym wypadku).
@Ciamciaramciam: wynajmowałam tak mieszkanie, że właściciel był zadłużony, a ja jako najemca przelewałam pieniądze za wynajem na konto jego kolegi, jako pośrednika. Komornik przyszedł do mieszkania i od nas w 5 minut dowiedział się, że płacimy za wynajem na inne konto. Pismo, że zamiast właścicielowi mamy płacić komornikowi dostaliśmy w ciągu tygodnia. Więc wydaje mi się, że taki fortel nie na wiele się zda.
@Ciamciaramciam: jeśli może wysłać przelew z konta z twoim nazwiskiem to może sobie założyć nowe konto na takie nazwisko. Przez internet, bez żadnych innych weryfikacji. Dodatkowo np. w mbank możesz sobie zobaczyć na jaki nr. dowodu było założone konto (https://online.mbank.pl/pl#Settings/UserData ) . W innych bankach pewnie te i inne informacje też można podejrzeć.

Później nawet jak zamkniesz to pierwsze konto to nie wiesz ile innych gdzieś tam jest