Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Biurwy #urzadskarbowy to #!$%@?...ale na kazdego kozaka znajdzie sie cwańszy kozak :-)

Na wstępie - wybaczcie, że z anonimowych, ale nie wiadomo jak długie są łapska i koneksje urzędasów. Wolę dmuchać na zimne.

Znajomy z pierwszej pracy ogłasza się na gumtree jako 'wieczorowe pogotowie elektryczne' (w sensie pracuje 8-16 w korpo a poźniej na 2-3h jeździ dorabiać parę razy w tygodniu i na weekendy).

Zaraz po świętach odezwała się do niego jakaś kobieta, z informacją, że jak gotowała na święta to nagle jej kuchenka przestała działać.

Ma chłopak wolne, pojechał, zobaczył - okazało się, że magik podłączył kuchenkę jednofazową pod 3x2.5mm^2 i wszystko było fajnie, dopóki w użytku był jeden/dwa palniki. Jak wszystko odpaliła to i kabel miał dosyć. Niestety - trzeba kuć. W trakcie okazało się, że był w peszlu sztukowany na lutownicę+termokurcz, ale nie w tym rzecz.

Gadka-szmatka, kumpel uczciwie przyznaje że dorabia po godzinach na lewo jako elektryk bo każdy grosz sie przyda.

W któryms momencie, kiedy już zaczął cementowanie dziur po nowym kablu babka wyskakuje z żądaniem rachunku albo faktury za robotę bo pracuje w skarbówce i....macha legitymacją !

Kumpel obsrany na kolorowo - kokosów nie zarabia, zna się na prawie jak świnia na astrologii, kredyty na głowie etc. a tutaj jeszcze biurwa wyjeżdża z czymś takim. Zaczął się jak głupek tłumaczyć a tutaj nagle z ust biurwy: "niech pan to dokończy i się nie znamy bo mam pana numer telefonu i jak by co to pana znajdziemy".

Czyli baba miała to w planie od początku - wynająć kogoś dorabiającego po godzinach bez umów etc, pomachać legitymacją skarbówki i mieć robotę zrobioną za darmo.

Na szczęście zachował resztki złośliwości jakiej nauczyliśmy się w pierwszej pracy. Pod pozorem 'napicia się szklanki wody' zawinął z lodówki jedno jajko, puknął i skorupkę i zamurował w ścianie a następnie ładnie zagipsował idealnie pod malowanie.

Jak za 3 tygodnie zacznie jej w mieszkaniu #!$%@?ć to będzie miała nauczkę.

#polska #urzadskarbowy #inzynieria #coolstory #elektryka #budownictwo i troche #heheszki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
  • 41
Budowlaniec Realista : @ImYourPastClaire
Do tego czasu narzędzia będą trzymane u znajomego w garażu, telefon z nową kartą a komputer wyczyszczony.
"Ja pani nie znam ale słyszałem, że szuka pani ludzi na gumtree aby im nie płacić"

@PorryHatter
Skoro koszty praktycznie zerowe to w jaki sposób okrada ? Ze słowa 'praktycznie' ?
Podatek dochodowy to kara za pracę - im ciężej pracujesz tym więcej płacisz na darmozjadów, którzy 'czują się okradani".

Zaakceptował:
Budowlaniec Realista : @ImYourPastClaire

Do tego czasu narzędzia będą trzymane u znajomego w garażu, telefon z nową kartą a komputer wyczyszczony.

"Ja pani nie znam ale słyszałem, że szuka pani ludzi na gumtree aby im nie płacić"


@AnonimoweMirkoWyznania:
W ogóle to z twojego opisu wyłania się obraz partacza-cwaniaczka, a nie biednego, uciskanego człowieka, który próbuje dorobić.
A ogłaszanie się na gumtree i systematyczne przyjmowanie zlecen nią jest to wtedy zaległe składki ZUS i podatki z odsetkami


@PorryHatter: Sprawa nie do udowodnienia może to była pierwsza i jedyna klientka - nawet jeśli mu dolicza do tej jednej roboty to co to będzie ~150 zł?
dla jasności sam prowadzę legalny biznes i "lewusy" dorabiający po godzinach za połowę stawki to moja nieuczciwa konkurencja - możemy konkurować ceną ale na