Wpis z mikrobloga

Wiem że wśród #4konserwy i #neuropa są zarówno przeciwnicy i zwolennicy #bron

Jako że mam dosyć przerzucania się niekompletnymi statystykami prosiłbym wszystkich - zwolenników i przeciwników broni.
Mam już dosyć szukania i robienia statystyk pod tezę, wybiórczych wykresików jednej i drugiej strony.

O dostarczenie źródeł danych jakie macie jeśli chodzi o legalną broń, nielegalną broń, przestępstwa z użyciem broni, niebezpiecznych narzędzi. Wszelkie dane kryminologiczne jakie macie.

Chciałbym zrobić interfejs do interpretacji tych danych, bo nie oszukujmy sie przerzucanie się wykresami bez źródeł jest śmieszne trochę. Idealnie jakby były to surowe dane, ale może być też źródło do którego bedę mógł zgłosić się po takie dane

Z góry zaznaczam jednym i drugim - wszelkie gównoburze pod tym wątkiem bez źródła danych wyrzucam od razu. Mam dosyć przerzucania się gównem i robię tylko interfejs. W założeniu bedziecie mogli ogarniac i porównywać dane jak wam bedzie sie podobało.

daje sobie na to 3 miesiące

Peace out

#datascience #programowanie
  • 5
jeśli chodzi o legalną broń, nielegalną broń


@martwy_kotek: Z tego co pamiętam, jest to niemożliwe. Jeden z użytkowników piaskowego forum poprosił, w formie wniosku o udostępnienie informacji publicznej, o statystykę z podziałem na broń legalną i nielegalną. Policja przyznała, że nie uwzględnia takiego podziału w swoich statystykach. Spróbuję znaleźć tę odpowiedź.

EDIT: Znalazłem:

Szanowny Panie,


W odpowiedzi na wniosek przesłany na adres zpkgp@policja.gov.pl, uprzejmie informuję, że w celu uzyskania stosownych informacji