Wpis z mikrobloga

@Strikov: @kuziu13: ja się raczej spotykam z sytuacjami gdzie osoby które chciałyby przyjmować uchodźców lub po prostu są im przychylni piszą tak jak ty. Ooo patrzcie nic nie było nic się nie stało jakby sam nie wierzył, że mogło się nie stać nic złego;-).

Ludzie się czepiają tematu uchodźców bo albo mieli z nimi doczynienia , albo widzą co się dzieje z mediów i nie są w stanie pojąć że
@prawa_reka_sorosa: Dlatego spytałem czy te dane są prawdziwe. Jeśli są, to chyba w Berlinie wcale tak bezpiecznie nie było. Fakt, jest to duże miasto, o wiele większe Zakopanego, jednak w Zakopanem w trakcie sylwestra było o wiele więcej ludzi niż normalnie tam mieszka.

Zacząłem tę dyskusję z uwagi na to, że mnie po prostu śmieszy doszukiwanie się u oponentów ciągłego "bólu dupy" i interpretowanie wszelkich faktów na swoją korzyść.
I nawet
Jeśli są, to chyba w Berlinie wcale tak bezpiecznie nie było.


@kuziu13: Szacuje się ze na sylwka do Berlina przyjeżdża blisko milion turystów (source). To daje nam plus minus 4.5 mln ludzi, z czego większość zapewne się bawiła. 3 tysiące zgłoszeń i 7 osób zatrzymanych to nic.