Wpis z mikrobloga

Ranking blogów naukowych 2017

Subiektywny ranking ale warto przejrzeć źródła jeżeli chcecie być dobrze poinformowani w kwestiach nauki i uniknąć pseudonaukowego mumbo jumbo.

Gratulacje dla GMOobiektywnie - zasłużone wyróżnienie za lata orki na ugorze i to bez magicznego glifosatu, który wybija mity i dezinformację.
#nauka #ciekawostki #zainteresowania #liganauki #gruparatowaniapoziomu #mikroreklama
Pobierz
źródło: comment_2Ul9j1exuBbxfmCJLooCG5WtXU9Gt56y.jpg
  • 16
Wołam zainteresowanych (221) z listy RiGCzowa
Możesz zapisać/wypisać się klikając na nazwę listy.

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Masz problem z działaniem listy? A może pytanie? Pisz do IrvinTalvanen

! @BarekMelka @smyl @Xianist @Lipathor @Destr0 @Majk_ @GilbertEatingGrape @kakaowymistrz @eMac1ek @wielooczek @MalyBiolog @daj_pan_spokoj @baqs @hidd3n13 @Songbird @kvvach @Bartoni @GeorgeSorosVEVO @Szarlejowiec @banani @Usurper @Replica @fukboi @fantomasas @madmen @emdey @franek-pokrywko @Slonx @Lisek_Chrystusek @Awerege @qweasdzxc @nawon @GordonLameman @Saeglopur @Matyson @buntpl @sayan @Doctor_Manhattan @vrah_ @falszywy_prosty_pasek @megawatt @Kacc @
@Sierkovitz: Damian Parol w tym rankingu to jest jakieś wielkie nieporozumienie. Nie wiem czy wynika to z nieobiektywnej oceny twórcy rankingu z powodu współpracy z tym dietetykiem, ale ilość bzdur, które można wyczytać na jego stronie jest zatrważająca. Mimo kilku dobrych artykułów i nawiązań naukowych, autor podobnie jak wielu polskich dietetyków nabiera się na stare mity i powołuje na badania, które albo są absurdalnie skonstruowane albo już dawno obalone. Najbardziej dotkliwe
"To tylko teoria"? Kiedyś nie zaakceptowali mojego komentarza, gdzie jedynym możliwym powodem była krytyka jednego aspektu artykułu, gdzie zbytnio oddalili się od naukowych faktów na rzecz IMO sensacyjnej publicystyki. Od tamtej pory nie szanuję i nie polecam.

Niepokojące, że nawet blogi/portale uważające się za naukowe, potrafią uciekać tak mocno w ideologię.
@tomtom666: Bardzo słuszna uwaga. Weź przy tym uwagę, że świadczenie o jakośći, niezależnie od dziedziny to pozostawanie "na czasie". Wszyscy znamy leśnych dziadków z 10 tytułami naukowymi trującym od rzeczy na podstawie wiedzy sprzed lat.
Natomiast chyba trochę zbyt ostro się wypowiedziałem o Damianie - uważam, że ponad 90% materiałów jest "on-time" i nie boi się rzucać rękawicy na niektóre tematy (np. GMO), co bardzo podziwiam. Będę zaglądał, może za jakiś
@jpkfakeacc: gość ma bardzo trudny target - psychowegan, którzy nie wierzą w istnienie B12, za to wierzą w spisek producentów szczepionek. Bo nieweganie uciekają z jego bloga na samym wstępie.

Przyznam szczerze, że nie czytuję.