Wpis z mikrobloga

Nie traktujcie tego jako trolling, tylko jako poważne pytanie. Jestem ciekaw, co kieruje ludźmi kupującymi Iphony. Większość kobiet je ma i facetów, którzy są bananami. Te telefony są droższe od tych z androidem, z tego co widzę to technologicznie jakoś lepiej nie stoją. Mają mniej aplikacji, a te co są to są płatne. Szybki i obudowy pękają szybciej niż dupy redpillersów, a naprawy kosztują tyle co telefony z androidem ze średniej półki. Czemu kupujecie Iphony? Chodzi wam o logo? Kolega kiedyś powiedział, że w Anglii to Iphony mają sami lekarze i prawnicy, czyli co chodzi o podniesienie statusu? Dużo też osób ma domyślny dzwonek, typowy dla iphona. W autobusie rozmawiają tak, że trzymają telefon w taki sposób by było widać logo appla. No jednak dla lansu wydawać tyle kasy? Mówi się, że iphony są szybkie, ale widziałem jak kolega miał iphona 5 i po aktualizacji mu zamulał, nie gorzej jak stary telefon z androidem. O co chodzi z tymi iphonami, ale tak szczerze?
Prosiłbym przy odpowiedzi, o napisanie czy masz iphona, czy androida.
#ios #apple #iphone #android #it #technologia
  • 121
Nowy iPhone jest droższy od nowego androida, ale zanim przestanie działać albo zacznie "mulić" musisz kupić przynajmniej jeden telefon z andkiem, może nawet więcej niż jeden.
Aplikacje w większości nie są płatne, jest ich mniej za sprawą rygorystycznych zasad panujących w appstore (brak syfu, niebezpiecznych aplikacji i innych śmieci jak w Google)
Naprawy - to w ogóle osobna bajka, bo serwis apple jest akurat jednym z lepszych. Sam miałem okazję na trzy
@Szczery_czlowiek: a mam czas, to nawet moze odpisze.

"Większość kobiet je ma i facetów, którzy są bananami." o.O Jakies statystyki? Kupa moich znajomych ma ajfony, nikt nie jest bananem. Sam posiadam SE, ktory jest po prostu dobrym telefonem.

Ajfon nie jest drozszy od "tych z androidem", obudowy nie pękają, mi spadł z milion razy a ekran jak nowy. W UK ajfony ma prawie kazdy (z lekarzami to totalna bzdura), bo daja
@Szczery_czlowiek: Bezpieczeństwo i spójność. Największy minus Androidów to brak aktualizacji. Pojawia się luka w iOS? Aktualizacja trafi za kilka dni dla wszystkich wspieranych modelów. Luka w Androidzie? Google ją łata, a potem zaczyna się samowolka producentów i operatorów. Czasami łatka "przychodzi" po kilku miesiącach. Jasne, można wybrać Pixela albo Nexusa. No ale cóż, cena Pixela mocno jest zbliżona do iPhonów, a Nexusów już ma nie być. Przejdźmy do spójności. Przykładowo: T-Mobile
@Szczery_czlowiek: kupiłem iPhona dlatego że szukałem czegoś nowego, innego, miałem telefony z androidem, głownie była to seria Sony Xperii Z, był jakiś tam Samsung (modelu nie pamiętam).
Co do iPhona wypatrzyłem też ten telefon kiedyś u jednego kolegi, spodobał mi się wygląd, ogólnie zewnętrzny, podpatrzyłem również jak to wygląda "w środku", w sensie system, aplikacje itd. Spodobał mi się więc go kupiłem, dotychczas miałem iPhona 5s, 6s, aktualnie posiadam 7, przymierzam
@Szczery_czlowiek:
1) jak masz maca to iphone jak najbardziej ok
2) Iphona po 3 latach sprzedasz jeszcze w dobrej cenie, żaden telefon z androidem nie trzyma tak ceny jak iPhony. Sprzedajesz, dodajesz 1000 zł i masz nowszy fon.
3) Wizerunkowo, przy pracy z klientem jest to ważne czy nam się to podoba czy też nie i jakby to nie było płytkie to sorry ale tak jest zbudowany świat.
4) poza tym
@Szczery_czlowiek: miałem androidy, samsungi s3,s4 i jakieś starsze. Rok temu zakupiłem iphona5s i już nigdy nie wrócę do androidów, które sie zacinają tak ze ja #!$%@? po pewnym czasie użytkowania. Swojego iphona 5s kupiłem 3 letniego, teraz mam go już prawie 2 lata i zamulil mi tylko 2 razy jednak nic sie nie tnie wszystko działa szybciutko i sprawnie. Trzeba sie przekonać do iPhonów, kiedyś tez myślałem ze kupują je tylko