•  

2 467 - 2 = 2 465

Tytuł: Zwierzęta w domu
    Autor: Mirosław Huszcz
    Gatunek: Poradniki
    ★★★★★☆☆☆☆☆

Autor opisuje najbardziej popularne zwierzęta domowe - psy, koty, chomika syryjskiego, świnki morskie, białe myszy, żółwie, kanarki, papużki faliste i rybki akwariowe. W bardzo ogólny sposób przedstawia podstawowe wiadomości o poszczególnych zwierzętach - żywienie, rozmnażanie, pomieszczenia do hodowli, pochodzenie, rasy, gatunki, choroby.

Skusiłem się na tę pozycje bo mam zamiar adoptować psa i zawsze dobrze przeczytać, jak radzić sobie na początku z młodym psem. A, że akurat była pod ręką.

Tytuł: Opowieść Podręcznej
    Autor: Margaret Atwood
    Gatunek: Literatura współczesna
    ★★★★★★★★★★

Wstrząsająca antyutopia o piekle kobiet. Świat jak z najgorszego koszmaru, gdzie reżim i ortodoksja są jedynym prawem.

Freda jest Podręczną w Republice Gilead. Może opuszczać dom swojego Komendanta i jego Żony tylko raz dziennie, aby pójść na targ, gdzie wszystkie napisy zostały zastąpione przez obrazki, bo Podręcznym już nie wolno czytać. Co miesiąc musi pokornie leżeć i modlić się, aby jej zarządca ją zapłodnił, bo w czasach malejącego przyrostu naturalnego tylko ciężarne Podręczne mają jakąś wartość.

Ale Freda pamięta jeszcze, choć wydaje się to nierealne, że kiedyś miała kochającego męża, wychowywali córeczkę, miała pracę, własne pieniądze i mogła mówić. Ale tego świata już nie ma…

Świetna książka, bez zastanowienia daje 10/10. Świat przedstawiony jest obłędny, a zarazem straszny. Z drugiej zaś strony, czy państwa Islamskie nie działają podobnie, jak republika ukazana w książce?

Uwaga spojlery:

pokaż spoiler Historia Fredry jest dla mnie dość mocna, jak szybko można zostać zdegradowanym do bycia 'popychadłem' przy akceptacji całego świata...
    Ciekawi mnie też dalsza historia Fredry, czy udało jej się uciec, co się stało z Nickiem? Tyle pytań bez odpowiedzi.

#bookmeter #czytajzwykopem #ksiazki
    Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania

pokaż spoiler Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
    Pobierany jest zawsze ostatni wynik

Gorące dyskusje ostatnie 12h