Wpis z mikrobloga

@kiper9002: Z ciekawosci, co ona dobrego zrobila? Jest o niej generalnie cicho, wiec na tle Macierewicza czy Radziwilla wyglada niezle, ale wszyscy ja tak chwala. Za co?
  • Odpowiedz
Z ciekawosci, co ona dobrego zrobila? Jest o niej generalnie cicho, wiec na tle Macierewicza czy Radziwilla wyglada niezle, ale wszyscy ja tak chwala. Za co?


@Haqim: @Ripper: właśnie dlatego ją wywalili. Bo nie potrafiła się chwalić. A to rząd nieustannych sukcesów. A co zrobiła? Systematycznie sprzątała tę stajnię Augiasza, którą jej pozostawili rozmaici ministrowie przez ostatnie 20 lat, gdzie każdy system był pisany sam sobie i na kolanie. Samo
  • Odpowiedz
@kiper9002: @Haqim: @TenebrosuS:
Największym problemem w jej sytuacji jest to że kompetencji tego ministerstwa chce zarówno MSW jak i MON.
Macierewicz wielokrotnie powtarzał że za "bezpieczeństwo cybernetyczne" musi odpowiadać MON więc lepiej żeby przejęli tamto ministerstwo. Ona była na tym polu zbyt niezależna. W zasadzie nie ważne jakie sukcesy by miała to nie ma pleców w partii i przegrywa w wojnie o wpływy.
  • Odpowiedz
@PatologiiZew: w ogóle mam wrażenie, że pomysł, który się na początku przewijał o utworzeniu ministerstwa bezpieczeństwa nie był taki zły jeśli dobrze by je zaprojektowano ustrojowo jako pomocnicze wobec innych ministerstw.

Cyberbezpieczeństwo nie powinno być ani w MC, ani w MON, ani w MSW, albo we wszystkich 3 oddzielnie co byłoby powrotem do patologii. Znacznie lepsze byłoby podporządkowanie go pod ministra koordynatora służb specjalnych i tam przekazać wszystkie służby wywiadowcze i
  • Odpowiedz
może na miesięcznice nie chodziła.


@k1fl0w: Nie chodziła, potwierdzam.

Nie miała większych sukcesów.


@Ripper: Nie zajmowała się propagandą, tylko swoja robotą, chcesz powiedzieć.
  • Odpowiedz