Wpis z mikrobloga

Polecacie jakieś rozwiązanie na chodzenie z aparatem (lutro) i plecakiem po szlakach? Jakieś góry, lasy itp.
Lustro trochę waży :
- noszenie na szyi jest odczuwalne,
- normalnie nosze paskiem na ramieniu, ale przeszkadza plecak (w mieście da rade chodzi bez plecaka, ale na szlaku już trzeba zabrać chociażby wodę),
- w plecaku znowu tez ten problem, że za każdym razem trzeba go wyciągać.
- długie paski na ramie, czy zapięcia do paska, kabury - boje się że będzie przeszkadzać w wchodzeniu na jakieś skałki.

Widziałem jakieś patenty typu zapięcie do szelek plecaka podwójne, jakieś zatrzaski na jedno ramie plecaka - ktoś testował?
#fotografia #podroze #pytanie
Pobierz Radus - Polecacie jakieś rozwiązanie na chodzenie z aparatem (lutro) i plecakiem po s...
źródło: comment_Wj9utZ8b9c3dfjYfX9DVtHeloks5rTva.jpg
  • 13
@kuraku: standard Canonowski :) aż taka duża różnica przy jakimś lepszym pasku? Mi aktualnie w kwestii wygody nie przeszkadza, po prostu po 2-3h czuje jego wagę wisząca na szyi.
@mavierk: możesz podesłać przykład co masz na myśli? w sumie kiedyś miałem małą torbę na sam aparat i czasem wpinałem ją w szlufki paska od spodni i nie było źle, może ma to sens.
@Radus: z ciekawości używałeś/używasz plecaka z "szybkim" dostępem bocznym, czy raczej standard który trzeba zdjąć i całkiem otworzyć? U mnie w górach sprawdzał się LowePro Sport z bocznym dostępem (na lustro z obiektywem + baterie/karty i dodatkowo woda, coś do jedzenia, wiatrówka i niezbędnik). Jak wyciągałem aparat to zwykle nosiłem go później z paskiem owiniętym na ręce, a jak przestawał być potrzebny to hop i raz dwa trafiał do plecaka.
Jeśli
peak design capture


@adamtg: nie ciągnie w dół mocno? Kiedyś juz o tym myślałem, ale bałem się jak to się chodzi z Canon 40D + Tamron 17-50 2.8 - w sumie to jest 1,3 kg. Niby promują się takimi zdjęciami
https://cdn2.peakdesign.com/catalog/product/cache/1/image/1800x/040ec09b1e35df139433887a97daa66f/c/a/capture-10_1.jpg
ale sam nie wiem. Musze poszukać czy gdzieś jest opcja pomacania go na żywo.

@tony_rogalik: używam Kata DR 466 DL http://fotosale.ua/images/products/23/products.23313.2.b.jpg nie jest to typowy szybki dostęp, ale spokojnie
@mavierk: heh jak bym teraz kupował aparat nawet chili bym się nie zastanawiał bezlusterkowiec czy lustro :) ale mając spoko canona nie ma sensu aby kupować coś nowego dla mnie :)
@Radus: wymieniłem sobie e-pl5 na Sony A7 i teraz już wydaje mi się, że nie będę kupować nic nowego przez bardzo długi czas (bo zanim kupię szklarnie pod system to WOŚP przestanie grać). Ale myślę, że nie masz aż tak wielkiego sprzętu więc pewnie zmieścisz właśnie mniejszą torbę albo właśnie kaburę przy pasie.