Wpis z mikrobloga

Hej mireczki. Za jakiś czas będę zmieniał auto, obecnie jeżdżę focusem mk1 w dieslu, ale będę miał coraz więcej krótkich tras, w tym po mieście, więc pora wrócić do benzyny z gazem.
Kwestia jest tego typu, że bardzo chętnie bym został przy focusie, ale tym razem mk2, ale w internecie widziałem dużo rozbieżnych opinii na temat tego, czy focusy (i ogólnie fordy) nadają się do lpg.
Jedni piszą że jak najbardziej, inni że broń boże.
Dziś przewinęło mi się przed oczami info, że jeśli w instalacji będzie lubryfikator to całość posłuży latami bez większych interwencji ze strony użytkownika.
Jak to w końcu jest? Jest tu może ktoś kto ma focusa z lpg i mógłby się na ten temat wypowiedzieć?

#motoryzacja #samochody #ford #fordfocus #lpg
  • 6
Dziś przewinęło mi się przed oczami info, że jeśli w instalacji będzie lubryfikator to całość posłuży latami bez większych interwencji ze strony użytkownika.


@chonotukuhwa: Na lpg-forum piszą, że lubrykacja nie działa. A ta podawana jednopunktowo przy przepustnicy zwykle trafia do jednego dwóch najbliższych cylindrów.
Jeśli będziesz jeździć autostradowo z dużymi prędkościami z gazem w podłodze to silnik nie odczuje gazu.

Chyba że kupisz samochód po jakimś druciarzu, który jeździł cały czas
Dziś przewinęło mi się przed oczami info, że jeśli w instalacji będzie lubryfikator to całość posłuży latami bez większych interwencji ze strony użytkownika.


@chonotukuhwa: miałem lubryfikację a i tak były problemy
nie polecam, mój mechanik też mówił, że jak che się bezawaryjnego Forda to tylko czysta benzyna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@biskup2k: Planowałem kupić czystą benzynę i samemu z nią pojechać do jakiegoś dobrego fachowca.
Co do spalania, jest tak jak mówisz, stary diesel (a przynajmniej mój) nie pali jakoś więcej gdy jest zimny, tylko problem w tym, że nie chcę nim robić kilkukilometrowych tras i zaraz gasić, bo tak na zimnym silniku zrobi 100-150 km pod rząd, a to chyba nie zdrowo

@Moris299: ( ͡° ʖ̯ ͡°
@chonotukuhwa: Chyba ten focus nie jest tyle wart aby za wszelką cenę go oszczędzać. Ludzie próbują jeździć nowszymi dieslami z DPFem, zmienną geometrią turbo po mieście a coś starszego powinno sobie poradzić. Jak masz dostęp do gniazda elektrycznego w pobliżu samochodu to możesz sobie zamontować elektryczny podgrzewacz silnika i rano silnik będzie nagrzany i będziesz miał ciepło.
@chonotukuhwa: a i jeśli będziesz szukał 2 przez fl to skieruj swoją drogę w kierunku wersji trend sport, zwykłe ambienty mają mega płaskie siedziska, te z wersji sport powinny być w normalnych wersjach bo też nie są wybitnie wyprofilowane, no i jeśli gaz to od razu coś mocniejszego niż podstawowe 1.4 i 1.6