Wpis z mikrobloga

@00df00df: kupiłem za łącznie 540 USD. Aparat jest z gripem po przewijania, wizjerem z AE no i wiadomo obiektywem i dupką na film. Ja się czaiłem na format 6x7 przez 2 lata. Chciałem kupić Mamiya RZ67, ale to ciężki klamot. A Bronica dobrze wypada. Tutaj masz filmik porównujący RZ67, Pentaxa 67 oraz GS-1.
XKHYCCB2dX - @00df00df: kupiłem za łącznie 540 USD. Aparat jest z gripem po przewijan...
@Dolan: @XKHYCCB2dX: dołączam się do pytania, VAT za używane, a nawet zabytkowe rzeczy nie powinien mieć racji bytu, w końcu jakby nie patrzeć ten przedmiot już raz został opodatkowany - przy pierwszym zakupie.
Ale z drugiej strony, mieszkamy w Polsce, tu nawet powietrze jest opodatkowane.
@XKHYCCB2dX: szykuj lepiej równowartość około 150-180 USD na cło i vat. Za duża i za ciężka paczka będzie, aby celnicy są nie zainteresowali.

@xerxes931: wiesz, na dłuższą metę jak się zastanowisz chwilę, to okazuje się, że wszystko jest opodatkowane kilka razy. Dodatkowo nie ma za bardzo możliwości udowodnienia, że coś było lub niebyło używane (kupno ze sklepu czy z drugiej ręki) przed celnikami. Gdyby była taka możliwość, to każdy sprzęt
@gtk90: Fajny zestawik, ale nie ma gripa na którym mi najbardziej zależało. Bez niego nie ma gdzie zamontować lampy błyskowej/ wyzwalacza. Grip kosztuje 300-400 PLN. Ja kupiłem bez tego pokrętła ale z gripem. Pokrętło kosztuje 100-200 PLN. A ta Mamiya to ciekawe czy nie kradziona.
Odnośnie vatu, to nie wiem. Jutro idę ich pogonić do Urzędu Celnego i w miarę możliwości odebrać od razu.
@XKHYCCB2dX: VAT 23%, cło z tego co kojażę około 2-5% + ewentualne opłaty za dostawę, odprawę itp. jakieś 20-30 pln

cło jes liczone od sumy przedmiot + przesyłka + ubezpieczenie przesyłki i co tam jeszcze jest czyli od koty którą płaciłeś. VAT od powyższego + cło.

Przygotuj sobie wydruk z kona bankowego, paypal, aukcji, potwierdzenie zakupu na mailu etc. czyli wszystko gdzie będzi widać cenę i specyfikację tego co kupiłeś.
Dodatkowo
@00df00df: spoko, sądzę że w przyszłym tygodniu wywołam zdjęcia i wrzucę na wykop. SQ-A jest spoko aparatem, ale nie dla mnie. Stwierdziłem, że z formatem 6x6 nie za bardzo wiem co mam zrobić. Dlatego kupiłem GS-1 w formacie 6x7.