Wpis z mikrobloga

A, to w #krakow już nie tylko nie kupię abonamentu parkingowego dla mieszkańca przez neta, ale nie kupię go w ogóle. Chyba że wymienię dowód rejestracyjny na taki, gdzie mam akurat adres zameldowania. A że co 6-12 miesięcy zmieniam mieszkanie to tam #!$%@?, będę #!$%@?ć 5 dyszek za każdym razem jak mi się adres zmieni. Genius.
Już pal licho że PIT musi też być rozliczany w Krakowie, z tym mi wszystko jedno, ale ta akcja z dowodem #!$%@?ła mnie mocno.
#gorzkiezale
  • 30
@testowyandrzej

a ciekawe co mają zrobić ci co wynajmują - z meldunkiem tymczasowym jeszcze można ogarniać, ale w dowód ?


No ale jaki problem tu widzisz? I tak, zgodnie z prawem, powinni wyrobić sobie dowód rejestracyjny z adresem, gdzie faktycznie mieszkają.
@testowyandrzej
No skoro się przeprowadzasz co pół roku, to co pół roku roku powinieneś zmieniać dowód. Takie prawo.

i jeszcze jako ciekawostka - caly czas poprzedni adres z dowodu jest poprawny


Już się gubię. No to masz w dowodzie adres poprawny, czyli tam, gdzie obecnie mieszkasz. To w końcu z czym masz problem?
@testowyandrzej
A co Ty masz na myśli, pisząc, że oba są poprawne?

Czyli co? Jeden dzień spędzasz pod jednym adresem, a drugi pod innym i tak na zmianę? To sobie wybierz jeden z nich. ( ͡ ͜ʖ ͡)
@sorhu:

Abonament postojowy mieszkańca przysługuje osobom zameldowanym na obszarze strefy płatnego parkowania w Krakowie rozliczającym podatek dochodowy od osób fizycznych w Krakowie, poprzez przedłożenie do wglądu w Biurze Strefy Płatnego Parkowania jednego z poniższych dokumentów:

oryginał pierwszej strony PIT za rok poprzedni poświadczony przez właściwy Urząd Skarbowy w Krakowie (czyli zawierający prezentatę, pieczątkę urzędu) lub w przypadku rozliczenia zeznania PIT przez Internet, wydrukowaną pierwszą stronę PIT oraz wydrukowane UPO (Urzędowe
@sorhu:
tu masz jeszcze definicje

Miejsce zamieszkania – w polskim prawie cywilnym miejscowość, w której osoba fizyczna przebywa z zamiarem stałego pobytu (art. 25 KC). Należy rozróżnić pojęcie miejsca zamieszkania od pojęcia zameldowania w miejscu pobytu stałego lub czasowego jako czynności z zakresu polskiego prawa administracyjnego.


Slowo klucz zaznaczylem :)
I jezcze jako ciekawostka:

Miejsce zamieszkania

Tymczasem miejsce zamieszkania zostało uregulowane w przepisach Kodeksu cywilnego. Zgodnie z art. 25 miejscem zamieszkania osoby fizycznej jest miejscowość, w której osoba ta przebywa z zamiarem stałego pobytu. Warto zwrócić przy tym uwagę na różnice, jakie dzieli miejsce zamieszkania od miejsca zameldowania. O ile w przypadku tego drugiego mamy do czynienia ze wskazaniem dokładnego adresu, o tym w przypadku miejsca zamieszkania chodzi jedynie o miejscowość
@piozag: ja wiem że wystarczył gównopapierek-pseudoumowa od właściciela mieszkania że wynajmujesz i miałeś miesiąc parkowania za dychę, no ale #!$%@? mać, mogli to ogarnąć normalniej. A teraz ganiaj za papierkami, wyrabiaj sobie nowy dowód rejestracyjny i tak dalej, przy okazji płacąc po #!$%@? złotych polskich za każdy dzień parkowania bez abonamentu. Albo 250zł/miech. A w ogóle to i tak bym nie dostał zaświadczenia o podatkach jak się dopiero w zeszłym roku