Wpis z mikrobloga

Dobry.

Starsze pokolenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) na pewno kojarzy karty graficzne AMD przed nastaniem ery GCN. W kolejnym odcinku serii powrotu do przeszłości testuję Radeona HD 5870(jeszcze z dopiskiem ATI!) z układem Cypress i GeForce GTX 480, który na pewno jest znany szerokiej publiczności z serialu Gotuj z GeForce. Testy, testy i jeszcze raz testy ;)

#pcmasterrace #komputery #starealejare #starealedobre #amd #nvidia #radeon #geforce
Liptonik - Dobry.

Starsze pokolenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) na pewno kojarzy karty graficzne A...
  • 20
Starsze pokolenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

testuję Radeona HD 5870


@Liptonik: Bez przesady... Ta karta już miała DX 11. A seria 5000 jest jak teraz sprawdziłem z roku 2009, więc nie jest to żaden staroć pokroju ATI 3d Rage czy Riva TNT2. Ja do tej pory używam na stacjonarce Radka 6850. Zresztą to już były czasy gdzie nowa seria kart ukazywała się co rok/dwa.
@StalySluchacz: Rozwój API stoi w miejscu. Zbrodnią jest to, co się dzieje przy DirectX 12. Implementacja bibliotek nowego typu (Vulkan, DX12) ogranicza się do zbilansowanego wykorzystania wątków i rdzeni CPU. Brakuje jakichkolwiek technik udoskonalających grafikę. Pamięta ktoś o szumnie zapowiadanym VXGI NVIDIA? No właśnie.

Brak nowinek w cieniowaniu, udoskonalaniu tekstur. Jedna śpiewka o kompresji delta. No i swoje też robi popularność 1920x1080. Jakoś nikt specjalnie nie porywa się z kasiorką na
@Liptonik: 6XXX akurat było takie sobie :P bo wyszło podobnie jak 5XX i w sumie było zwyczajnie gorsze od nich, przy 7XXX dopiero amd wróciło na odpowiednie tory i to była tak dobra seria że potem amd odświeżała te karty w Rx 2xx i 3xx
@Liptonik: Był to dziwny okres ewolucji kart, o ile seria HD4000 była jak najbardziej udana to 5000 jak widać na filmie kulała..
.. z posiadaczy kart GTX 400 była niezła szydera - kultura pracy, pobór prądu i(choć bardzo wydajna) to nieopłacalna z racji kosmicznie wysokiej ceny(wspominany Radeon był jakieś dwa razy tańszy). Pół roku po premierze GTX wyszła seria HD6000 która była nieziemska i jej architektura trzyma się do dziś.
Nie
@Unbeliev: rx 500 i rx vega to defacto jedna seria była, tj polarisy odpowiadały za segment low i mid-end a vega za high, tylko vega była w #!$%@? opóźniona z racji braku wystarczającej liczby hbm2, gdyby vega wyszła kiedy miała wyjść czyli mniej więcej kilka miesięcy po polarisach to byłyby to udane karty, bo już wtedy amd miało je gotowe - tylko braki hbm2 xD
gdyby vega wyszła kiedy miała wyjść


@Jurigag: i nie potrzebowała przydomowej elektrowni.. ;)
RX 500 i RX Vega możliwe że ta sama seria, opierałem się na wiki która ją rozróżnia na dwie osobne, stąd moje rozdzielenie.