Wpis z mikrobloga

Mirki, mam Saab 93 2.0T benzina 210KM, 2007r. Końcówka silnika to R. Jak odpalam na zimno, na przykład rano, to chodzi strasznie niestabilnie. Tak jakby jakiś gar nie palił albo co. Ale po minucie wraca do normy i już jest okej. Ostatnio zapaliła się lampka Check Engine. Po dwóch dniach zgasła. Potem znowu się zapaliła i po trzech dniach zgasła. Długo to się już ciągnie, ale lampka silnika to ostatnie dwa tygodnie. Wcześniej wymieniłem świece, ostatnio podmieniłem cewki, ale dalej to samo. Miał ktoś coś podobnego? #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta #motoryzacja #saab
  • 10
@wymaz_z_pochwy: Mam to samo w swoim Volvo V40 2002r. 2.0T 165 KM. Szwedzka przypadłość? ( ͡° ͜ʖ ͡°) .

Niby na logikę to co ty wymieniłeś, ale koleś z forum mi powiedział, że to popularny problem i że to czujnik ciśnienia paliwa.
@wymaz_z_pochwy: miałem podobnie. Nastraszyli mnie, że to pierścienie tłokowe a to wtryskiwacz padł. Nie podejrzewałem instalacji LPG bo silnikiem szarpało zanim instalacja się przełączała na gaz...