Wpis z mikrobloga

Panowie i Panie a czy poradzi ktoś może jak to połączyć bo chciałem dołożyć 1 kamerę IP P2P kupiłem też nowy DVR:

1. Kamera IP NIP-31 (Ethernet: RJ-45, Wifi, Obsługiwany protokół - HTTP/DHCP/IP/TCP/UDP/SMTP/DDNS/PPPoE/UPnP)
- https://archiwum.allegro.pl/oferta/kamera-ip-coolcam-nip-31-p2p-hd-720p-wifi-i4786712854.html

2. DVR GISE 5W1 GS-1004NH (5 technologii CVBS/CVI/TVI/AHD/IP, 1x HDMI, 1x VGA, 1x CVBS, 1x RJ45 Posiada: Onvif oraz HTTP, IPv4, IPv6, TCP/IP, SMTP, DHCP, DNS, PPPOE, DDNS, NTP, FTP, UPNP)
https://archiwum.allegro.pl/oferta/rejestrator-hybrydowy-4-kanalowy-ahd-m-ip-d1-bbdwe-i6171280206.html

3. Router

STAWIAM CZTEROPAK, wysyłany kurierem jak ktoś pomoże.

1. DVR podpięty skrętką do routera, jest Online
2. Kamera Wisi na ścianie i skonfigurowałem ją już z siecią WiFi tego samego routera, mogę nią sterować przez aplikacje na telefonie itd. Ale nie wiem jak skonfigurować ją z DVR'em

Nie wiem jak skonfigurować DVR aby można było przeglądać na nim obraz z kamery ? Fajnie gdyby kamera nagryewałą obraz na DVR'a (po wifi?) bo po kablu chyba nie bardzo skoro DVR na wejście LAN jedno i kamera również ma jedno, więc jeśli je zepne, to nie będzie jak dostarczyć internet do DVRa ?

- Mam ogólnie taki problem bo instrukcja do DVR'a ma 1 stronę i nic w niej o sieciach, a na necie nie moge znaleźć :(

#dvr #rejestrator #dvr #monitoring #elektronika #pytaniedoeksperta #pytanie
CarlosIrwinEstevez - Panowie i Panie a czy poradzi ktoś może jak to połączyć bo chcia...

źródło: comment_GmKLngby4liNkvmD5c4LdkpsDfwzkJ0u.jpg

Pobierz
  • 27
@Carlos_Irwin_Estevez: nie wiem jakim routerem dysponujesz. Jeśli ma standardowo 4 porty, to rejestrator podpinasz do routera, kamerę ip do routera (po wifi lub kablu), wpisujesz w przeglądarkę internetową wpisujesz adres rejestratora (najlepiej pod starym Internet Explorerem ponieważ zwykle korzystają z ActiveX). Problemem jest to:
- że rejestrator wspiera ONVIF, a w specyfikacji kamery nie ma takiej informacji,
- rejestrator wspiera h264, a kamera jest MJPEG
raczej nie będzie działać.
@Carlos_Irwin_Estevez: dobrze byłoby gdyby wszystko było w tej samej podsieci, zwykle aplikacja w ActiveX (czy też zewnętrzna zależy jaka jest) skanuje z poziomu komputera i dodaje do rejestratora, jeśli będzie inaczej to nie wykryje kamery. Druga kwestia jest taka, że może być niezgodność ONVIF, ale to zwykle powinno dawać np czarny ekran - sama kamera powinna być wykryta. Możesz spróbować również ręcznie dodać, na podstawie danych wyciągniętych przez Onvif Device Manager