Wpis z mikrobloga

Czy uzywanie #revolut faktycznie ma jakikolwiek sens u nas? Niby za darmo i nie trafimy aż tyle na spreadach tyle co w banku. Tyle że doładować konto w złotówkach nie można więc wszystkie koszty płacimy podczas doładowania konta + opłate za przelew SEPA jeśli bank pobiera. Ewentualnie doładujemy kartą gdzie również płacimy bankowi za przewalutowanie.
A dopiero potem płacimy za kolejne przewalutowania (minimalnie ale jednak). Więc wychodzi mi że revolut jest zawsze i w każdym przypadku minimalnie droższy od dowolnego innego rozwiązania ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Chciałem użyć głównie do #aliexpress #gearbest itp
  • 22
@tomi55: Widzę, że sie orientujesz w revolucie to zapytam.
Jakie są koszty konta? Raczej nie bede uzywał czesto, pewnie pojedyncze strzały wiec jak jest jakas oplata to słabo
Jak szybko idzie przelew z mbanku na konto revolut? Nie chce tam mrozić większej kasy raczej...
@req: w revolut do chwili obecnej nie ma zadnych oplat jezeli wyrabiasz do konta karte platnicza typu wirtualnego.jezeli chcesz karte fizyczna to jednorazowy chyba okolo 50zl za przeslanie karty (ta karta mozna normalnie placic w sklepach stacjonarnych,wyplacac bezprowizyjnie z bankomatow - tak normalna karta platnicza) nie przelewam srodkow na konto, bo mam podlaczona pod konto revolut karte platnicza z mBank-u (zwykla debetowa) i jak chce cos kupic to najpierw doladowuje konto
@tomi55: Czyli jak podepne sobie karte (tez mam w mbanku) to z automatu bedzie zaciagac kase tyle ile potrzeba? Czy chcesz cos kupic, zasilasz karte revolut karta mbanku i dopiero leci?

To juz tak podsumowując, jesli dziala 1 opcja. Mozna zrobic kombo paypal -> podpiety revolut -> podpieta karta mbanku. Wtedy jak cos kupuje przez paypala to mi leci wszystko z automatu?
@req: z automatu nie leci.trzeba recznie doladowac konto revolut, ale to jak pisalem to dzieje sie w czasie rzeczywistym, a dodatkowo zabezpiecza cie przed nieutoryzowana platnoscia - doladowujesz tylko kiedy chcesz cos kupic.ja mam wlasnie taki schemat paypal->karta revolut->doladowanie reczne revolut za pomoca karty mBank
@tomi55: jak ze zwrotem kasy z powrotem do mbanku? Czasem trafi sie jakas okazja, ale jednak nie uda sie kupic. Jakie koszty przelewu do mbanku? Tam na revalucie to lezy kasa w zl i kiedy potrzeba sie przewalutowuje na potrzebną walute?