Wpis z mikrobloga

Dla rozluźnienia atmosfery stworzyłem ankietę. Powiedzmy, że masz Milion PLN w gotówce, co robisz w razie kryzysu podobnego jak ten w 2008 albo jeszcze gorszego.

Jak się komuś chce to może napisać, krótkie uzasadnienie czemu akurat takie aktywo wybrał albo w przypadku innych kryptowalut albo walut narodowych dlaczego akurat taka waluta.
#kryptowaluty #bitcoin

Gdzie uciekniesz z kapitałem w razie kryzysu finansowego

  • Bitcoin 20.3% (39)
  • Metale szlachetne (złoto, srebro) 22.9% (44)
  • Nieruchomości 39.1% (75)
  • Inne kryptowaluty 7.3% (14)
  • Akcje (xd) 3.6% (7)
  • Obligacje 1.0% (2)
  • Waluty obce 2.6% (5)
  • Inne (komentarz) 3.1% (6)

Oddanych głosów: 192

  • 34
@m00n: skarpeta.. po #!$%@? mi bitcoiny, waluty itp. jak bankomaty i banki nie będą mogły wypłacać gotowówki a karty przestaną działać? tak jak to miało miejsce w Grecji co ludzie nie mieli jak sobie jedzenia kupić? złotem zapłacisz? bitcoinem #!$%@?? może mieszkaniem?
@Herubin: tak jak pisałem wyżej racja ale w końcu cyklu a nie na jego początku, założenie jest takie, że jest krach, kryzys i bessa, która może potrwać rok ale może i 4. Skupiamy się na początku cyklu.
@m00n To waluty obce patrząc że kapitał uciekając z Polski będzie osłabiał kurs.

Rozpieprza mnie ze ankietę wygrywa BTC który jako pierwszy odczułby wycofywanie kapitału z rynków ryzykownych
@Niedowiarek: przypuscmy ze masz portfel podzielony na akcje, obligacje, metale, gotówkę. Akcje przynoszą stratę, obligacje przynoszą stratę, gotówka traci na wartosci przez inflacje, zloto i srebro zachowuje sile nabywcza i do tego rosnie spekulacyjnie dzieki popytowi na bezpieczna przystan. Dywersyfikacja jest na spokojne czasy ;)

@Herubin: takie tagi wybrałem więc wyniku można było się spodziewać ;) Ja osobiście obstawiam, że btc mógłby podzielić się z metalami odpływającym kapitałem ale po
@m00n: Przecież metale szlachetne to tylko jedna z opcji (sam piszesz o walutach i nieruchomościach), więcej lepiej podzielić środki pomiędzy różne aktywa zamiast ryzykować że wybrana przez nas "bezpieczna przystań" tym razem zawiedzie.
Od siebie napiszę tak:
1) 25% Spekulacyjnie wybrałbym złoto ale nie fizyczne tylko ETF z delikatnym lewarem nawet może.
2) 25% poszło by w btc.
3) 10% w waluty obce NOK, CHF, EUR
4) Reszta w nieruchomości w wyniku szalejących cen kredytów hipotecznych i wyprzedaży po taniości.

No i wyszedłem na hipokrytę bo zrobiłem dywersyfikacje( ͡° ͜ʖ ͡°)

W końcowej fazie zrealizowałbym zyski ze złota i wszedł w