Wpis z mikrobloga

Siedzę i kisnę, na głównej afera z dupy: Aqupark Wrocław łamie prawo dyskryminując mężczyzn - weszła na główną w pół godziny. A prawda jest jak zwykle banalna:

Uzasadnienie jest takie, że saunę w Aquaparku upodobali sobie starsi panowie, którzy lubią chwalić się ludziom dookoła swoimi wdziękami, a zwłaszcza przyglądać się nagim kobietom prezentując dumnie swoje wdzięki na wierzchu. W związku z tym, że pewnie przez to wiele kobiet w ogóle zrezygnowało z chodzenia do sauny, to Aquapark wymyślił wtorki tylko dla kobiet.

Dziękuję @whiteglove: za wyjaśnienie tej spiskowej teorii ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gownoburza za 3, 2, 1... ( ͡º ͜ʖ͡º)
#aferazdupy #niebieskiepaski #dyskryminacja i trochę #autoironia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz xandra - Siedzę i kisnę, na głównej afera z dupy: Aqupark Wrocław łamie prawo dyskrym...
źródło: comment_FPSK8AJI7YsWdJtWrKnQrPAPyNwRegOX.jpg
  • 39
@Ave2: Ja tutaj nie rozsądzam żadnego konkretnego przypadku dyskryminacji kobiet, a w szczególności czy jest on rzeczywiście dyskryminacją czy nie. Mówię o generalnej zasadzie jeśli podejrzenie takiej dyskryminacji w ogóle zachodzi.
Niemniej powonien być też dzien tylko dla panów


@Naxster: No właśnie powinien być. Bo wtedy żaden stary oblech nie przyjdzie i będzie można w spokoju iść na saunę. Skoro kobiety mają dzień bez oblechów, to ja też chcę.
@whiteglove: Oho normalny mężczyzna nie ma problemów z dyskryminacją, normlany mężczyzna w ogóle ma mało problemów można go bić, obrażać, pluć na niego, a on powinnien dumnie stać wyprostowany nie okazując emocji. Kurde ten normalny mężczyzna to chyba trochę jeleń jest jednak.
@szasznik: Ok, chodzi mi o to, że pokazujac że jakas 1 kobieta zarabia mniej bo pracuje mniej można powiedziec że ta akcja pociaga za soba reakcje ze wszystkie kobiety maja zarabiac mniej. Ot taka sama logika.
@xandra odzywają się potężne kompleksy ( ͡° ͜ʖ ͡°) jakoś to tak jest, że redpillowcy to zawsze osoby, które nie potrafią się odnaleźć w świecie i szukają winnych tego, że są "inni" i różne rzeczy im nie wychodzą. Jedni zrzucają winę za swoje niepowodzenia na czarnych/Ukraińców/studenciaków, bo im zabierają robotę, inni na kobiety, bo nie dają się podrywać i nie chcą z nimi chodzić na randki, więc będą
@xandra: To zgłasza się to do administratora obiektu, albo dalej - policja.

@whiteglove: @xandra:
Tak naprawdę, rozwiązanie jest kompletnie z dupy i przyklepywanie tego rozwiązania - wtorki tylko dla kobiet - jest de facto dyskryminujące, ale bardziej jest żenujące i pokazuje obraz poziomu inteligencji osób zarządzających obiektem.

Jedynym poprawnym rozwiązaniem jest upomnieć dane osoby, które są napastliwe, bądź zachowują się nietaktownie - można zrobić to osobiście, bądź zgłosić się
@TaoHosts kolego, jak to sobie wyobrażasz? Że ktoś podchodzi do faceta w saunie i go wyprowadza poza obiekt? To nie jest takie hop siup i założę się o milion, że gdyby taka sytuacja miała miejsce, to znowu wykopowi mizogini by krzyczeli "hurr durr dyskryminacja, jak kobieta powie że ktoś ją molestował to wszyscy słuchają, a dziadek na pewno nic nie zrobił i to on jest ofiarą ,baby są głupie" ( ͡°
@TaoHosts: Gdybyśmy chciały zgłaszać każde, ale to każde napastowanie (słowne, jak wulgarne komentarze, zaczepki, zachowanie, wulgarne gesty, obłapianie itd) to uwierz mi, że policja nic innego by nie robiła, tylko biegała za zboczeńcami.
@whiteglove: Taki czwartek to genialne posunięcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@whiteglove: A co nie mam prawa czuć się pokrzywdzony przez kobiety? Bo jak nie to dopiszę sobie do listy rzeczy, których prawdziwy mężczyzna nie robi. Byłoby gdzieś pomiędzy "okazywanie uczuć" i "poszukiwanie wsparcia emocjonalnego".
@kaarp oczywiście, że masz. Paradoksalne jest to, że jako mężczyzna boisz się dyskryminacji ze względu na płeć podając przykłady przywilejów dawanych kobietom i narzekasz, że są rzeczy których "prawdziwy mężczyzna nie robi" - to jest właśnie pewien standard narzucony w systemie patriarchalnym, że kobieta powinna być taka, a mężczyzna taki. Także paradoksalnie też jesteś pokrzywdzony przez patriarchat ;)
@whiteglove: ależ ja doskonale zdaje sobie z tego sprawę, staram się tylko edukować ludzi, bo większość społeczeństwa nie zdaje sobie sprawy z istnienia tego problemu. Dodatkowo ta walka z patriarchatem niepokojąco często skupia się na walce z problemami kobiet a całkowicie ignoruje problemy mężczyzn zostawiając ich w czarnej dupie.

Dodatkowo nie boję się dyskryminacji tylko oczekuje od społeczeństwa konsekwencji. Albo umawiamy się że kobieta jest równa mężczyźnie i traktujemy obie płci
@xandra: wprowadźmy w restauracjach "białe czwartki", bo kilku Romów czasem kradnie ludziom jedzenie z talerzy. Jestem przekonany, że wielu ludzi by wtedy zaczęło chodzić właśnie do takich lokali w czwartki mając spokój od ludzi o ciemnej karnacji, nagabujących "dej". No i zakaz wjazdu muzułmanów do Polski, bo niektórzy się wysadzają w innych krajach. Na takim poziomie jest twoja logika.
( ͡° ʖ̯ ͡°)
@znmd: Osobne wagony czy przedziały dla kobiet są już w wielu państwach, nie tylko w Afryce czy Indiach, ale także w kilku państwach europejskich, a ich liczba rośnie.
@xandra: no popatrz, a osobne miejsca w autobusach w USA "tylko dla białych", czy w tramwajach "tylko dla Niemców" w Warszawie - zlikwidowali. Ciekawe czemu?