Wpis z mikrobloga

@pfffy: Jest priority boarding, a później to musisz radzić sobie sam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przynajmniej kiedyś tak było. @lukisparta: To teraz są miejsca na boarding pass? To i tak wyjątkowo ambitnie, bo jak ostatnio leciałem z nimi to się wsiadało jak do PKSu Warszawa-Bydgoszcz, kto pierwszy ten lepszy.
@pfffy: Ten dreszczyk emocji czy ktoś nie zmierzy bagażu podręcznego i nie okaże się że trzeba będzie dopłacić kilkukrotność ceny za bilet jako opłatę za bagaż rejestrowany jest bezcenny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kyaroru: To jest to. Stajesz w kolejce i zaczynasz do Janusza, że niby bagaż niewymiarowy i będzie dopłata. Można jeszcze wciągnąć innego Janusza "Pan patrzy, za ten bagaż chyba będzie dopłata, bo jakiś taki duży". Najlepiej pod samą bramką, żeby obsługa mogła usłyszeć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pfffy: Wszyscy będą mieli to gdzieś, oni po prostu co ileś lotów puszczają cichaczem babę z ryanaira co lustruje kolejkę i zaprasza podejrzanych do sprawdzenia czy torba wchodzi do tego ichniego wzornika;) No chyba że będziesz ciągnął za sobą paletę z lodówką to nawet znudzony pracownik co odrywa kawałek boarding passu zwróci uwagę.
@pfffy: Ja jestem porządny lumpenturysta, za czasów studenckich poleciałem z puszką konserwy turystycznej w plecaku (której nie zjadłem w kraju docelowym), a przed lotem powrotnym zaglądali mi w majty bo podejrzany płyn w metalowym opakowaniu zobaczyli na skanerze bagażu (galareta z turystycznej się roztopiła). Do dziś nie wiem czy uznać to za nadgorliwość służb lotniskowych w kraju docelowym czy przymknięcie oka przez gości od kontroli bezpieczeństwa w Warszawie którzy byli przyzwyczajeni
@kyaroru: Ja kiedyś wracałem ze statku z opakowaniem sylikonu wielkości dużego pasztetu zapakowanego w skarpetę, w bagażu rejestrowanym. "Majster" do mnie "młody, weźmiesz mi ten sylikon, bo ja w domu okna mam do uszczelnienia, a tu zaraz się data przydatności kończy. Po co ma się zmarnować? Mój bagaż już 20kg ma, a ty tam jeszcze upchniesz" "Majster" złoty człowiek, bardzo w porządku, ale wychowany w PRL. Przecież to na skanie musiało