Wpis z mikrobloga

Niestety ale Gadowski to stan umysłu. Na swoim blogu poruszył ciekawy temat o samotnosci w sieci ale koncowka...no bez jaj, wtf

Już dziś – wchodząc do galerii handlowej – dobrowolnie godzimy się na to, że będziemy mamieni, stymulowani, manipulowani, od naszego pierwszego, do ostatniego kroku uczynionego w tym przybytku.

Kiedy więc wchodzicie do takiej galerii w niedzielę i uważacie, że to nic zdrożnego, to zastanówcie się nad tym, że wolicie dziwną, podprogową manipulację niż Słowo Boże, jakie tego dnia pada na Mszach Świętych.


No i wisienka na torcie

Bóg daje nam wolną wolę, on nie musi manipulować, tak więc sami dokończcie zdanie:


Ojcem manipulacji jest…..

No faktycznie. Ogolnie to masz wolną wole ale tutaj mam dla Ciebie 10 przykazan do ktorych lepiej sie zastosuj bo inaczej skonczysz w piekielnym kotle posrod diabelskich płomieni.

#neuropa #4konserwy #polityka #bekazkatoli
L.....s - Niestety ale Gadowski to stan umysłu. Na swoim blogu poruszył ciekawy temat...

źródło: comment_BikimroyP61sDqNWkFeapVPyv9OpCcUZ.jpg

Pobierz
  • 18
@Lord6Infamous: w Sparcie np uczono zupełnie odwrotnie, że przemoc to najlepsza metoda rozwiązywania problemów, a skuteczna kradzież czy wymuszenie wobec Metojków to przejaw sprytu. Jak by Cię tam od 7go roku wzięli na edukację to byś miał inny system wartości.
@Lecherus: Wiesz, jakbym sie urodził w Arabii to pewnie i sciecie kobiecie glowy na ulicu nie zrobiloby na mnie większego wrazenia. Mi krzyz nie przeszkadza. Europa zawdzięcza wiele chrzescijanstwu. Natomiast w 21 wieku nadal pisac, zeby zamiast na zakupy isc posluchac słowa bozego jest smieszne. Lewa strona ma ogromny problem ze znalezieniem balastu pomiedzy swieckim panstwem a klęczeniem przed islamem. Ja go nie mam
@Lecherus: Dlatego #!$%@? mnie radykalny islam, ktory sie przedostaje do Europy. Bez niego moznaby chociaz probowac przejsc do stopniowej laicyzacji. A obecnie to az sie chce zaznaczyc Polske krzyzami(nawet jesli mają dla mnie znikomą wartosc) aby pokazac ze nie interesuja mnie pustynne bajki
@Lord6Infamous: na tym polega problem, że laickie społeczeństwa najczęściej nie chcą się rozmnażać bo idą na wygodę i konsumpcjonizm, natomiast dla rządu potrzebni są obywatele, im więcej tym lepiej stąd takie zamiłowanie do tradycyjnych religii, w których kobiety rodzą wielu potomków.
@Lecherus: Hmm, na telefonie mi ciężko dokładnie sprawdzić, ale zlaicyzowane państwa europejskie mają lepszy współczynnik dzietności (poza Czechami) niż te bardziej religijne (poza Irlandią). Jeśli jest jakaś korelacja religijności do dzietności w Europie to przeciwna, ale i tak to jest raczej trzeciorzędna kwestia.
bo idą na wygodę i konsumpcjonizm


@Lecherus:

Konsumpcjonizm jest ucieczka przed problemami, nie ich przyczyną.

Mało kogo stać na dom bez kredytu, który uwali Cię na całe życie. Mało kogo stać na żłobek, przedszkole, szkołę dla dziecka. Nawet jeśli te instytucje są bezpłatne, to już wszelkie zajęcia dodatkowe już nie. Sam mam w rodzinie młodych rodziców, których córka chodzi do "bezplatnego" przedszkola i wiem że to przedszkole kosztuje ok 800 zł
Hmm, na telefonie mi ciężko dokładnie sprawdzić, ale zlaicyzowane państwa europejskie mają lepszy współczynnik dzietności (poza Czechami) niż te bardziej religijne (poza Irlandią). Jeśli jest jakaś korelacja religijności do dzietności w Europie to przeciwna, ale i tak to jest raczej trzeciorzędna kwestia.


@neib1: trzeba byłoby jeszcze jeden czynnik wziąć pod uwagę: "zlaicyzowane" Niemcy czy "zlaicyzowana" Francja to są zlaicyzowane tylko pod względem ograniczenia wpływów kościołów chrześcijańskich. Religie muzułmańskie rosną tam w
@Lecherus:

Przedszkole jest miejskie. Teoretycznie bezpłatne, ale dochodzą koszty posiłków, zajęć językowych, wyjść i wycieczek, wizyty roznych gości (raz magik, innym razem klaun, jeszcze innym mini Zoo), zrzutki rodziców na różne cele itd.

Teoretycznie nic nie jest obowiązkowe. Wiemy jednak jak wygląda sytuacja, w której wszystkie dzieci idą na występy magika, a jedno zostaje samo.