Wpis z mikrobloga

Planuję kupić kamerę "Xiaomi mijia 1080P Smart IP Camera" LINK
Poczytałem recenzje, obejrzałem filmy na youtube i mam kilka pytań do posiadaczy bo nie znalazłem odpowiedzi.

1) Czy muszę mieć zewnętrzny (publiczny) IP aby kamera poprawnie działała i żebym miał podgląd będąc na mieście? Mam router wifi, ale mój operator przyznaje IP wewnętrzne (192.168.x.x). Na zewnątrz jestem identyfikowany IP mojego operatora wspólnym dla wszystkich klientów.

2) Z tego co czytałem, ruch nie idzie bezpośrednio kamera -> smartfon, tylko przez serwery w Chinach (kamera -> chiński serwer -> smartfon). Co w przypadku gdy Xiaomi postanowi, że kończy wsparcie dla tej kamery i wyłączy serwery? Sprzęt do wyrzucenia?

3) Kwestia nagrywania. Obraz i dźwięk zapisuje się cały czas czy tylko po wykryciu ruchu? Można ustawić aby nagrywało się tylko po wykryciu ruchu? To prawda, że po wykryciu ruchu rejestrowane jest tylko 10-15 sekund? Czy z poziomu smartfona można wyłączyć/uśpić kamerę żeby nie nagrywała gdy jestem w domu i żebym nie dostawał powiadomień o wykryciu ruchu?

4) Jakiej pojemności kartę microsd powinienem kupić?

Są minusy o których powinienem wiedzieć?

#xiaomi #gearbest #banggood
Pobierz
źródło: comment_YIs4Oan2CznIR9aiVHRACfKRCjSOmtDT.jpg
  • 6
@bartek179: Dzięki za odpowiedź.

Inne kamerki raczej nie wchodzą w grę, bo będzie to kamera przeciw włamywaczom więc musi być niewidoczna i ukryta. Wyjmę samą kamerę z tej białej podstawki i powinno być ok.

No i szkoda, że muszę wydać połowę ceny kamery na kartę sd. :(

---
Jeśli ktoś inny chce podzielić się wiedzą to zapraszam.
@seattle: Mam dome, czyli tą którą można sterować. Kup wersję international i będziesz zadowolony. Ja się jeszcze nie zawiodłem, a działa ponad rok. Wszystko super stabilne i nawet ostatnio sobie ich cloud wykupiłem.
@seattle: Mam dwie te kamerki do podglądu domu kiedy przebywam w delegacji, nie musisz kupować 32BG karty, jak ustawisz nagrywanie na detection mode, to nagrania nie zajmują wiele, a jak karta sie zapełni to kamerka nadpisuje stare, tam 16gb w zupełności wystarczy, a czasem nawet mniejsza zależy od ruchu i potrzeb.....