Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki.
Za koło 2 lata mam zamiar emigrować do Norwegii. Czas najwyższy żeby nauczyć się języka. Polecacie jakieś dobre książki, kursy lub inne sposoby ?
Ktoś wie może jak tam z praca dla inżynierów budownictwa ?
#norwegia #emigracja #oslo
  • 19
Ktoś wie może jak tam z praca dla inżynierów budownictwa ?


@dedede:
jest, na budowie jest duzo pracy fizycznej, od tego zapewne zaczniesz. Potem, te kilka lat jak nauczysz sie plynnie norweskiego i pokazesz co potrafisz to moze pojdziesz za skrivbord :)
Nie licz na to, ze wymigasz sie od fizycznej :)
@dedede: A to dlatemu, ze prace techniczne z reguly przydzielane sa norwegom, nie wiem gdzie chcesz dokladnie celowac. Chcesz odrazu bic do jakiegos studia projektowego/etc? Wedlug mnie generalnie chyba bedziesz musial sie czyms wykazac, cos pokazac, prawda?
Ciezko jest tak od tak dostac prace nie znajac rynku, poszukaj poki co jakiejs pracy przez agencje, pojdz na budowe, porob troche fizycznie. Generalnie projekty zbytnio nie odbiegaja standardami od naszych ale sa normy
@dedede: hej, inzynierow bez pracy z duzym doswiadczeniem (i jezykiem) w Norwegii baaardzo duzo.

mam kilka lat doświadczenia jako inżynier projektant, czemu miałbym zaczynac jako fizyczny ? :(


znikome szanse zebys bez znajomosci czy orgomnego szczescia dostal od razu prace w zawodze (przynajmniej na zachodnim wybrzezu). kariera najczesciej wyglada tak ze bierzesz jakakolwiek prace, uczysz sie jezyka szukajac lepszej i dopiero zmieniasz.
kurs jezykowy i rozmowa na codzien to dwie rozne
@dedede Norwegia to dno pod wzgledem zycia. Ludzie sie podniecaja choc wcale nie byli ale slyszeli z opowiadan znajomych. A rzeczywistosc jest inna, sporo ludzie sie rozczarowuje jak przyjezdza.