Wpis z mikrobloga

Marzy mi się #fiat tipo tylko że jeszcze nie stać mnie na to auto za mały rynek wtórny
Ale wczoraj zobaczyłem #renault meganke, ładne auto.
I tak z ciekawości zobaczyłem na ceny
Oba auta miały premiere w 2016 roku
Wchodzę na alledrogo wybieram auto i rocznik 2016
https://allegro.pl/kategoria/megane-iv-2016-254419?uszkodzony=Nieℴ=p&rok-produkcji-od=2016&rok-produkcji-do=2016
https://allegro.pl/kategoria/fiat-tipo-12503?order=m&rok-produkcji-od=2016&rok-produkcji-do=2016

Meganek jest 116 a tipo 32 sztuk.
O co chodzi?

I jeszcze jedno pytanie:
Tipo jest w dwóch wersjach 95 i 120 KM.
Wiadomo że lepiej mieć 120 zwłaszcza że można podpiąć LPG.
Tylko że obecne auto jest w kiepskim stanie - blachy.
No i za 120 KM trzeba dać 60 kzł
A za 95 już w poniżej 40 kzł można trafić auto.
Pytanie czy taka 95KM jednostka wolno ssąca ma sens ?

dodatkowe info
120 KM to T-jet silnik z turbo.
95 KM to zwykłe 16V
Sam jeżdżę dużo po Krakowie + 4 godziny na miesiąc autostrada A4 + jakiś wyjazd wakacyjny czy na uroczystość rodzinną gdzieś w dalsze rejony.
Obecne auto mam 10 lat i kolejne też bym chciał tyle.
Rodzina 2+2
Na nowe mnie nie stać.

Pytania:
Czy Tipo 95KM ma jakieś zalety?
Czy jeszcze przemęczyć się ten rok i kupić 120KM.
Jeśli nowe tipo 120KM kosztuje 60 kzł to ile czasu trzeba żeby za używkę dać 40 kzł?


#samochody
  • 27
@Sl_w_k_1 Fiat stał się mało popularny. Na rodzinę 4 osobową 95 km to za mało będzie. 120 tjet to też sprawdzona konstrukcja.
W Megane możesz wziąć wolnossące 1.6 i złożyć LPG.
Żeby cena spadła do 40 tys to najszybciej poleasingowe będą po 3 latach
Meganek jest 116 a tipo 32 sztuk.

O co chodzi?


@Sl_w_k_1: Tipo schodzi masowo bo jest bardzo tanie -bazowe od coś ok. 43k, Megane jest droższe i stąd te liczby + stan aut na otomoto nic nie mówi w zasadzie bo wielu dealerów nie ma tam i/lub nie wystawia tam wszystkich aut.
Do tego z własnego doświadczenia ci powiem, że Renault też schodzą auta na przełomie roku masowo - 2 lata
@Singularity00: ale ja o renówkach mówie w tym kontekście że z rocznika 2016 oznaczonych jako używane jest 120 sztuk a fiatów jest 30 sztuk a oba auta miały premiere w 2016 roku wg autocentrum.
I zastanawia mnie to dlaczego tyle jest używanych renówek do sprzedania już po roku?

Miałem okres w życiu że robiłem służbowym Kraków Toruń w 4:30 i to jak jeszcze A1 nie było i to nie raz.

Ja
@Sl_w_k_1: bo zapewne sporo z nich to import z zachodu + pewnie jakiś % auta poflotowe / posalonowe testowe modele. 1.5 roku od premiery więc logiczne, że trochę tych ogłoszeń jest. W każdym razie nie słychać by nowe Megane 4 było trapione przez jakieś usterki poważne jeśli do tego zmierzasz.

Z tego co pamiętam to z tipo na początku był problem z realną dostępnością no i to tanie auto dla mas
@NieUsune:
sedan?
lpg?
ile pali REALLNIE?
jakie ma obroty silnika orzy powiedzmy 140km/h?
hałas w samochodzie przy większych prędkościach?
dlaczego sprzedajesz?
dlaczego kupiłeś i ogólne wrażenia?
jakiś link do ogłoszenia?
@Sl_w_k_1: sedan, bez lpg. Przy moim stylu jazdy spalanie wg komputera około 7 litrów, realnie pół litra więcej. Ale jak chciałem jechac oszczędnie to udało sie raz nawet zejść do 5l wg komputera jeżdżąc po Warszawie :) jak widać na zdjęciu, 3,5k obrotów przy 130km na godzinę. Hałas przy tych 130-140 nie jest jeszcze bardzo uciążliwy, ale jest. Przy 160-170km na godzinę trzeba już znacznie podkręcić radio :) sprzedaje tak naprawdę
Pobierz
źródło: comment_4eeOPy0tY9hiO4KCP2oq5GHOdurOBshM.jpg
@NieUsune:
Wiesz jak to nie jest białe tipo to moglibyśmy pogadać.
Żona w marcu dostanie premie wiec na kredyt wpłate byśmy mieli.
Musiałbym tylko do tego czasu znaleść robote a z tym u mnie ciężko:(
żeby mieć na raty