Wpis z mikrobloga

Potrzebuję jakiekoś narzędzia ala subsystem linuksa dla windowsa tylko miałby to być subsystem linuksa dla linuksa. Pytanie brzmi co będzie działało w miarę wydajnie i łatwo by się to obsługiwało. Chciałbym postawić sobie na tym archa i jakieś starsze ubu dla kilku szczególnych narzędzi. Zależałby mi na tym aby mieć jakąś prostą komendę ala uruchom plik w subsystemie archa lub po prostu wygodne logowanie poprzez basha (porównywalne do su albo czegoś inengo). Mógłby być to VM ale nie potrzebuję aż takiej izolacji. LXC się nada? Docker mi się wydaje być aż nad to.

#linux #ubuntu #archlinux
  • 10
@qdt2k: Nie wiem ale też o tym myślałem. Pytanie brzmi na ile flatpack (o jak ja go nie nawidzę) albo appimage będzie upierdliwy. Wątpię żeby tak łątwo budował się paczki z flatpackiem jak robi się to z aur i druga sprawa, planuję wykorzystać archa do kompilacji dosyć hipsterskiego kodu więc robienie paczek z narzędziami developerskimi dla flatpacka chyba jest dosyć debilnym pomysłem. AppImage podobnie. A no i flatpack nie działa natywnie
@Melcma: Vargrant to faktycznie za dużo. Napisałem, że VirtualBox jest bez sensu a vargrant w pewnym sensie jest nakładką na takie narzędzia jak virtualbox i docker. Aż tyle nie potrzebuję.
@Kryspin013: docker exec -it nazwakontenera bash . Łatwo sie wskakuje ,jeszcze łatwiej stawia sie nową instancje, całkiem spore repo kontenerów . No i docker wydaje sie bardziej przyszłościowy .