Wpis z mikrobloga

@Envelo: szanowni państwo. Na poczcie, chyba to jest jakiś ajent nie chcą mi przyjąć listów gabaryt b bo twierdzą ze oni envelo nie robio. Nie mogę ich do skrzynki wrzucić bo są to gabaryty b. I co teras? Czy to nie powinno być tak ze ja im te listy/paczki zostawiam i wychodzę?
  • 16
@Envelo: Dobra, chciałbym kupić pare setek znaczków przez envelo, skąd wziąć papier samoprzylepny aby był już pocięty? W papierniczym twierdzą że to jakiś nie typowy. Czy można jakoś sprawnie drukować znaczki na drukarce termicznej jakiejś taśmowej?
@krokof:

Znaczki Envelo można wydrukować w następujących formatach papieru samoprzylepnego:

Dla znaczków zwykłych:
Arkusz 12 etykiet (105 mm x 48 mm)
Arkusz 15 etykiet (70 mm x 50,8 mm)
Arkusz 15 etykiet (64 mm x 50 mm)
Arkusz 18 etykiet (63,5 mm x 46,6 mm)
Arkusz 21 etykiet (63,5 mm x 38,1 mm)
Arkusz 24 etykiet (63,5 mm x 33,9 mm)
Arkusz 24 etykiet (70 mm x 35 mm)
Arkusz 27
Dziękuję, a jak mam się dostać do kupionych znaczków aby je sobie wydrukować na dowolnym arkuszu? Link z maila nie działa.

Bardzo proszę abyś odpowiadał na wszystkie pytania a nie tylko wybrane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Envelo:
@krokof: Przepraszam, nie zobaczyłem drugiego pytania - co do drukarek etykiet - Drukarki etykiet:

80 mm x 30 mm
80 mm x 50 mm

dla znaczków zwykłych:

80 mm x 50 mm dla poleconych.

Jeśli coś jest nie tak z linkiem, to znaczki dostępne są też z profilu - po zalogowaniu trzeba wejść w konto (najechać na imię i nazwisko lub nazwę firmy, i tam z menu wybrać moje konto/archiwum zamówień).
Jeszcze mam jedno pytanie. Mam spakowany do koperty list polecony, kupuje znaczek envelo za 5,20zł i teraz co z potwierdzeniem nadania? Wypełniłem sobie karteczkę z poczty ale nie mogę wrzucić tego listu do skrzynki tylko i tak muszę iść z nim na pocztę stać w kolejce aby mi na poczcie podpisali potwierdzenie nadania i opieczętowali? Przypomnę że na poczcie powiedzieli że nie obsługują envelo. Więc nie da się wysyłać przez skrzynkę pocztową
@krokof: Można wysłać polecony Envelo wrzucając do skrzynki, ale bez podstemplowanego polecenia nadania będzie traktowany przez listonoszy i na WER jako list zwykły, więc to trochę się mija z celem :/. Dokładnie tak jest, z poleconym trzeba na pocztę.
kurde trochę słabo, zróbcie coś takiego żeby można było zamówić znaczek polecony i drukować od razu na kopercie z numerem listu do śledzenia i żeby jak wejdzie już na sortownie żeby potwierdzenie nadania przyszło np na maila i będzie git
@Envelo: