Wpis z mikrobloga

W 2008 albo 2009 roku dostałem na prezent FL Studio 11 ta wersja środkowa - Producer plus parę dodatkowych pluginow - w sumie trochę użyłem, ale potem kupiłem sobie Maschine i o flu zapomniałem. Kupiłem nowego kompa głównie do grania to mówię jak Windows to zainstaluje ten program (mac od dekady prawie tutaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kurczę, ale on się zmienił ( ͡° ͜ʖ ͡°) ten #flstudio ile nowych wtyczkę i ogólnie zawartości. Niektóre rzeczy są naprawdę fajne. #house w nich mocny.

Można widzę układać wszystko i patterny i sample. Muszę sobie to poukładać jakoś. Bo na tę chwile jestem w szoku. Widzę, że większość jednak ma mieszany styl. Trochę sampli trochę patternów z channel racka.

Bardzo dużo na tym muzyki powstanie kompletnie nie w moim stylu, wiksy i pływaków. Niemniej taki Audiojack to nawet nawet fajne duo. Darius Syrossian też używa do niektórych bitów.

Jakieś tipy dla kolegi co to na laptopie gamingowym zrobił sobie mini studio ;p?

Nie będę pewnie na tym siedział jakoś na maksa bo wole Logica, Reasona i Maschine. To jest raczej w ramach spróbowania czegoś nowego i świeżego. Potrzebuje czego dzikiego teraz haha. W sumie ten program to taki przerośnięty Groovebox na sterydach. Niektóre rzeczy są jakościowo wyborne inne to partyzantka. Ale taka fajna. Ma potencjał.

Tak w ogóle to tego kompa mam tez do djki i okazuje się, że #reason po prostu nie odpala się jak jest sterownik od Reloopa w systemie. No i dlatego mowie do krótkiej zabawy wrzucę sobie tego fla.

Zniesamaczyla mnie tylko jedna rzecz. Transistor Bass - chciałem to nawet kupić a tu jeszcze tax wyskoczył 20 euro. Bardzo fajny klon 303 i może kiedyś na jakimś promo nabędę.

#produkcjamuzyki #audio #muzykaelektroniczna
Pobierz A.....7 - W 2008 albo 2009 roku dostałem na prezent FL Studio 11 ta wersja środkowa -...
źródło: comment_L9vaEMpOZAZOilcKUzJAWwGqOapGplie.jpg
  • 12
@Adel87: z bardzo użytecznych rzeczy, które rzadko widzę - jak sobie coś nazwiesz i pokolorujesz, to w okienku do zmiany nazwy strzałką po lewej na dole (picrel) masz 'szybki dostęp', przyspiesza organizację projektów mocno.

Przycisk oznaczony czerwoną strzałką (ctrl + J) to podstawa. Automatyzacja + linkowanie do kontrolerów. Ostatnio widziałem jakiegoś producenta nawet trochę znanego, który płakał, że lubi FL, ale nie robi w nim sound designu, bo automatyzacja za trudna.
Pobierz C.....u - @Adel87: z bardzo użytecznych rzeczy, które rzadko widzę - jak sobie coś na...
źródło: comment_FdzP136ZrSS0EjPz1w9vEHIPcHHIV9ia.jpg
@CrowTengu Wszystko co napisałeś to prawda. Właśnie widziałem to automatyczne nazywanie. Rewelacja! O tym skrócie z automatyką nie widziałem i sprawdzę to dziś w domu. Ten Peak to trochę taki lfo tool widzę i coś jak waveshaper. Serio w tym programie jest wszystko!

Na tym kompie będę miał tylko to. Nawet wtyczkę vst i innych sampli nie instaluję. Serio - pełen minimalizm!
@Adel87: wszystkiego jeszcze nie ma, w 12.9 będzie dodane na przykład:

Time Signature Support - Playlist, Piano roll, Project Settings and Time Markers. Right-click Time-markers and select 'Time signature'. Shift+Alt+T to set time-signatures over a selected time-range. Use the on Pattern Clip Menu 'Use current time signature' to set a time-signature based on Playlist position.

Najbardziej lubię w FL to, że większość rzeczy można zrobić na wiele sposobów, np. właśnie linkowanie