Wpis z mikrobloga

Nie każdy we #wroclaw wie, że odczyty z nowych liczników #tauron można sprawdzać na żywo w internecie. Co więcej, są tam statystyki z każdej godziny, dnia, miesiąca. W tym miesiącu dostałem kolejną dopłatę za prąd mimo, że powymieniałem wszystkie żarówki na LEDy. Sprawdziłem dane w tym serwisie i odkryłem, że przynajmniej 17% energii zaoszczędzę wyłączając na noc fizycznie z kontaktów urządzenia wyłączone przyciskiem lub pozostające w trybie stand-by. W skali roku to pi-oko 200 zł.

Polecam: https://elicznik.tauron-dystrybucja.pl/
Wychwalany - Nie każdy we #wroclaw wie, że odczyty z nowych liczników #tauron można s...

źródło: comment_9jqJyaHrpecO31rL8iRLBuJfWuazmRp8.jpg

Pobierz
  • 27
@miszczu_blady: dobra już ogarnąłem, trzeba się zarejestrować.

Jest to pierwsze uruchomienie systemu, więc proces aktualizacji danych może potrwać do jednego dnia – prosimy o cierpliwość. Po tym czasie zaloguj się znowu, a skorzystasz w pełni ze swojego eLicznika.
@WesolySromek: prawie wszystkie urządzenia są w stand-by całą dobę, dlatego teraz muszę inaczej zorganizować kontakty, aby nie włączać ich w dzień jak nie są potrzebne. Odczyty są poprawne, sprawdzałem zużycie swoim miernikiem.

Np. głośniki do komputera i drukarka laserowa pobierają tyle samo prądu czy są włączone, czy wyłączone.
Kolega kiedyś mi mówił, że jego dekoder pobiera więcej prądu jak jest wyłączony niż jak jest włączony ¯\_(ツ)_/¯
@luzny_lori: kiedyś jak nie mogli odczytać licznika fizycznie to do systemu wprowadzali szacunkową wartość. Myślałem, że o to Ci chodzi. Tak, prognozy ile zużyjesz przez kolejne 6 miesięcy nadal są, a po tym okresie trzeba wyrównać rachunek do realnego zużycia. Mi za każdym razem wychodzi dopłata i za każdym razem podwyższają prognozy.
@Wychwalany: no to znaczy, że pomimo podwyżek prognozy masz wciąż niedoszacowane i tyle, a z pierwszego posta wynika że jak znowu dopłata przyszła to olaboga kradno i nagle zacząłeś przeglądać rachunki i zużycie.

mam podobne kłótnie ze znajomymi z bloku - czeba kurfa zdjońć podzielniki bo mamy dopłaty co pół roku!!! jakby ta dopłata wynikała ze sposobu rozliczania szacunkowego a nie faktu, że grzeją jak #!$%@? i dlatego marzy im się
z pierwszego posta wynika że jak znowu dopłata przyszła to olaboga kradno


@luzny_lori: to już Twoja nadinterpretacja. Mi w ciagu roku zmieniają się urządzenia (najczęściej dochodzą kolejne) i zacząłem szukać, gdzie prąd ucieka.

to będzie widać kiedy odpalasz lampy :D


@FELIX90: lamp nie widać, bo to kilku watowe LEDy. Widac kiedy kompa włączam i wyłączam :D