Wpis z mikrobloga

Kurde jako osoba planująca popołudniową drzemkę nie powinnam pytać, ale tak się zastanawiam....

Bo te #rozowepaski bez pasji to słynne są już.
Ale weźmy dziewczynę co się "interesuje modą" czy "podróżami", weźmy faceta który się interesuje "motoryzacją" i "grami".
Nie wiem czym przeglądanie babskich czasopism z modą jest gorsze od tych o motoryzacji. Facetów którzy znają się na samochodach, czyli je rozbiorą i poskładają do kupy jest dokładnie tyle samo co kobiet, które oglądają najnowsze pokazy mody i projektują własne ciuchy. No garstka no. A to, że rozpoznajesz markę i model, potrafisz odróżnić benzynę od diesla po oznaczeniu na klapie bagażnika + odpalisz sobie nowego #grandtour jak nuda przyciśnie to dużo inne od "oo to nowa torebka od Korsa" czy "Tousa od chłopaka dostała", "te Obagi to przereklamowane są"?
To weźmy teraz te gry i podróże. Ona - 2 razy do roku na wakacje, On - gra w grę przed kompem, no tych kilka ulubionych. Hm... no takie to trochę naciągane jak na pasje, nie? Do gier to bym seriale przypisała. Albo tych co "interesują się filmem" albo "dobrą książką" czyli de facto mianowicie kilkoma rocznie (jak dobrze pójdzie, bóg da i wiatr zachodni zawieje), które miał czy miała czas przeczytać.
No ja wiem, ze tych bab bez pasji to jest w #!$%@?, ale czy te wasze tu wykopkowe pasje takie znowu wielkie są?
Wędkarstwo - 1% #!$%@? po świecie i łowi największe okazy - pozostałych 99% chleje wódę z kolegami (jeśli ich ma) nad stawem. Rowery czy bieganie to dziewczyny są równie w to zaangażowane.
Ja jak się tak rozglądam to to społeczeństwo chyba bez pasji jest, a nie same #rozowepaski

#przemyslenia #niebieskiepaski #hobby #niewiem
  • 26
@nint: Nie każdy ma tyle zamiłowania, pieniędzy, talentu czy czasu, żeby swoim hobby czy pasją porywać świat albo chociaż ludzi wokół. Takich ludzi jest raczej niewielu. Ale jak ktoś znalazł coś co lubi robić, nawet jeśli to nie jest w oczach społeczeństwa porywające zajęcie, i to sprawia mu przyjemność to nikomu nic do tego (zwłaszcza wykopkom, których nie warto słuchać ( ͡° ͜ʖ ͡°))
@nint: Ja się interesuję oglądaniem seriali/filmów, czasem zagram grę, ale rzadko no i zamulaniem przed kompem. Nie mam ambicji na więcej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@nint: jak ktos sie #!$%@? do cudzego hobby to wiadomo już ze sam nic nie reprezentuje. Bo osoba majaca pasje wyjdzie z założenia ze inni tez je maja. Ze nawet jak oglada m jak milosc to ma na jakims forum range "guru" i #!$%@? posty o biografii postaci drugiplanowych i jeździ na spotkania z aktorami serialu.
A taka #!$%@? z wykopu tylko wegetuje i nawet jak ktos zwiedza cały swiat, to
@nint Temu nie nazywam tego co robię dziennie pasja. Filmów/seriali nie lubię pograć lubię ale to nie pasja. Pasja mogę nazwać chodzenie po górach (zdobycie Czantorii w zimie bez tlenu( )) albo wiatrówki. Często ludzie piszą moda film podróże bo mają pasję ale wstydzą się przyznać np ktoś coś nagrywa wyszywa czy jest znawca endemicznych okrzemkow. Czasem w #!$%@? ciężko innemu wytłumaczyć naszą pasję i czemu