Wpis z mikrobloga

@Unik4t: na andku zamulał strasznie, dużo reklam, potrafił wybudzać ekran, a na kompie to słabo z bezpieczeństwem i jakieś heury wirusy się pojawiły w pamięci przeglądarki mimo posiadania dobrego antywirusa oraz uwagi przy wchodzeniu na strony- tylko sprawdzone.
@Unik4t: Drażnią przede wszystkim małe rzeczy, których w operze nie ma, albo żeby coś zmienić musisz przewalić forum opera, grzebać w jakichś ścieżkach, żeby zmienić prostą rzecz, jaką jest np usunięcie wyszukiwarki typu wikipedia, yahoo czy inne gówno, bo z poziomu menu, tego nie zrobisz. Jest jeszcze wiele innych rzeczy, które #!$%@?ą, które w innych przeglądarkach są wbudowane, a tutaj musisz instalować do tego jakieś wtyczki, które i tak nie działają
@rav33 to ja mam podobnie z opera. Jest kilka przydatnych rzeczy czego u konkurencji nie ma. Jednym z przykładów jest przelicznik walut po zaznaczeniu liczby czy wbudowane blokowanie reklam.

Co do usunięcia wyszukiwarki to nie wiem o czym mówisz. Rozjaśnisz?
@Unik4t: ogólnie chce usunąć wyszukiwarki typu yahoo, wikipedia z opery bo gdy na pasku wpisuje frazę zaczynającą się np od słowa w, to automatycznie przeglądarka myśli, że będę coś wyszukiwał na wikipedii. Blokowanie reklam jest ok, ale konfiguracje tego już taka sobie, ja np nie potrafię zainstalować skryptu anti-adblock-killer, żeby strony nie wywalały mi komunikatu, o tym że korzystam z adblocka.
@rav33: Miałem ten sam problem z wyszukiwarkami. Dla mnie brak możliwości usunięcia takiego yahoo ze skrótu y dyskwalifikuje tą przeglądarkę, do tego fakt, że Chińczycy ją kupili nie przemawia do mnie. Co do blokowania reklam to żadna wbudowana w przeglądarkę tego typu funkcjonalność nie będzie lepsza np. od takiego ublocka origin.