Wpis z mikrobloga

Hej ;)

#chilizgobim Tak jak pisałem tutaj jest 7 krzaczków papryczek do rozdania w #warszawa

Papryczki były ratowane, bo miały problemy z zimowaniem, a potem inwazją mszyc. Mszyce już zostały przeleczone, więc chciałbym je puścić w świat, bo miejsce na parapetach pilnie potrzebne. Rośliny są po przejściach i w tym momencie jak widać na załączonym zdjęciu prezentują się raczej marnie :/ ale jestem praktycznie pewny, że już zimę przetrwają i na wiosnę ich wygląd się poprawi i będzie można zacząć sezon nie od siewek, ale od 40 cm krzaka ;)

Ogólnie to 4 sztuki są w doniczkach 2l, zaś dwie sztuki są w doniczkach 4l i w przypadku tych dwóch sztuk byłoby mi miło dostać doniczki (najzwyklejsze plastikowe tej pojemności) na wymianę, bo zawsze wiosną mi takich donic brakuje ;) Odbiory możliwe na Służewiu jutro i w środę przez cały dzień.

Wołam osoby, które były zainteresowane przy ostatnim wpisie: @adek_es: @Darkejas: @pepek614: @alyszek: Macie oczywiście pierwszeństwo, oczywiście o ile jesteście nadal zainteresowani ;)

A tak BTW to dałem dziś w końcu nasiona do kiełowania i w tygodniu będę na bieżąco wysiewać skiełkowane nasiona. Ale o tym to już zrobię wpis jutro pewnie połączony z rozdajo nasion, bo jeszcze mi ich trochę zostało ;)

#chilihead #papryka #ogrodnictwo #ogrod #chili #mokotow #sluzew #rosliny #hobby #zainteresowania
Pobierz gobi12 - Hej ;) 

#chilizgobim Tak jak pisałem tutaj jest 7 krzaczków papryczek do ...
źródło: comment_AnqqWeKvh82vsmP161V9nmxE6hdDGr29.jpg
  • 8
A się podczepię pod wpis. W jaki sposób pozbyłeś się mszyc? Ja rok temu próbowałem przezimować krzaczki Serrano ale mi je mszyce zaatakowały i nie udało mi się ich uratować.
@gobi12 oczywiście jestem zainteresowany, ale jako, że jestem spoza Warszawy to roślinkę najwcześniej mógłbym odebrać w sobotę rano. Aha i dziękuję za zawołanie tym wpisem, muszę kupić nasiona jakieś nowej odmiany i zacząć wysiewać ( ͡º ͜ʖ͡º)
@gobi12: Z moich nasionek, które dostałem od Ciebie wyrosły już całkiem spore roślinki, jeszcze dwa, trzy dni i pierwsze z nich wyrosną ze szklarenki. Niestety nie wykiełkowały zakupione nasiona z lat ubiegłych oraz z moich zbiorów, jednak z każdym rokiem pogarsza się "kiełkowalność" . Mam więc trzy odmiany, które mi wysłałeś, chętnie bym jeszcze jakieś przytulił ( ͡° ͜ʖ ͡°)