Wpis z mikrobloga

Mirki, pomocy, mam problem z komputerem, a właściwie z dźwiekiem w komputerze.

mam podłączony PC pod wzmacniacz przez zintegrowaną kartę dźwiękowa i (minijack - 2xRCA) i słysze w głośnikach .... procesor? Na początku myślałem, że to myszka bezprzewodowa, bo jak poruszam albo klikam to są słyszalne krótkie szumy, ale stwierdzam, że np w czasie uruchamiania przeglądarki, gdy komp mysli też słychać szumy i trzaski, jak nic nie robię, to nic nie słychać. Co to mogą być za czary?

#pcmasterrace #hifi #naprawakomputera #audio #naprawalaptopow jakieś jeszcze tagi?
  • 6
@Thou: karta zintegrowana zbiera szumy z wewnątrz komputera i przez wzmacniacz są one też wzmacniane, warto kupić zewnętrzną na USB, nawet wystarczy z niższej półki i będziesz miał ciszę
@Thou: Słyszysz szumy elektromagnetyczne pochodzące z kabli/mosfetów/zasilacza.
Jeśli kabel prowadzący do wzmacniacza jest niskiej jakości nie posiada prawdopodobnie ekranowania i musisz trzymać go z dale od kabli zasilających.
Sprawdź w kontakcie i listwie czy uziemienia działają prawidłowo.
Jak masz spaghetti z kabli w całym komputerze to możesz spróbować to jakoś sensownie ułożyć, jeśli to zakłócenia z kabli możesz owinąć je taśmą aluminiową i na tą całość dać izolację.
Jeśli to sama
@Djkudlaty: @leon0xxx:

Wzmacniacz Onkyo A8670 i głośniki B&W 302, teraz już zbaraniałem, ale albo wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, albo problem pojawił się po podłączeniu pod nową listwę zasilającą. Spróbuję w takim razie z przewodem zasilającym, bo teraz mam wszystkie spięte w jedną żyłę.