Wpis z mikrobloga

Ej Mireczki ale beka mam sporo usług w #orange i chciałem z jednej zrezygnować ale miałem pecha i skradziono mi portfel zanim wybrałem się do salonu. Byłem normalnie na policji i wgl dziś byłem złożyć wniosek o nowy dowód. Na policji dowiedziałem się że wprowadzają mój dowód do systemu i że nie będzie można go używać. To samo dowiedziałem się od Pani w urzędzie.
Dziś z dokumentami o wyrobienie dowodu wbijam do kolegi z salonu Orange i mówię że chcę zerwać umowę. On mówi że nie ma opcji bo z system będzie weryfikować tożsamości i przez stary dowód nie przejdzie mi. Wprowadza wszystkie dane do systemu i benc, normalnie może wbić na moje konto, czyli teoretycznie mogłem zerwać umowę podpisać nową a nawet wziąć kredyt(choc tu pewnie nie przeszło by, powodu weryfikacji tak myślę)
Ktoś może wie jak to możliwe?
#pytaniedoeksperta #pytanie
#pomocy #bezpieczenstwo
  • 11
@danielemilka: @EmPfLiX: Każda tego typu instytucja przy sprzedaży jakichkolwiek usług musi sprawdzać dane dowodu osobistego w Związku Banków Polskich czy nie jest przypadkiem zastrzeżony - Orange również. Kredytu byś nie wziął, nowej umowy raczej też nie podpisał, ale rozwiązanie umowy to widocznie mniejszy problem.
@supersucker żadnej czynności nie można dokonać identyfikując sie zastrzezonym/nieważnym dokumentem, pewnie tutaj chodzi o brak aktualizacji z bazą dokumentow zastrzeżonych, nie zawsze to dobrze działa, ciekawy jestem czy mają to wbudowane w system czy oddzielnie muszą się logować do tej bazy.
żadnej czynności nie można dokonać identyfikując sie zastrzezonym/nieważnym dokumentem

@danielemilka: z wpisu OPa wynika, że poszedł do Orange z kwitami o wyrobienie nowego dowodu.

Spotkałem się z kilkoma firmami, które aby dokonać sprzedaży muszą odpytać ZBP w celu sprawdzenia czy dany DO nie jest przypadkiem zastrzeżony. takie sprawdzenie było wbudowane w system, bez konieczności logowanie sie do innego. Odczytujesz klientowi zgodę na weryfikacje, podajesz numer i klikasz jakiś przycisk typu 'sprawdź',
@supersucker u nas wlasnie nie ma i trzeba kazdą baze spraedzać oddzielnie, za wbudowaną w system producent oprogramowania liczy sobie wiele K zlotowek (ostatnio 100) jednorazowo i ok 1k /msc, wiec ludzie z palca logują sie i spraedzaja
@Djelon: > Wydrukuj i wypełnij formularz
Z wypełnionym formularzem i dokumentem tożsamości udaj się do salonu Orange – listę salonów znajdziesz tutaj
Jeśli korzystasz ze sprzętu dzierżawionego od Orange – zwróć go w ciągu 14 dni od wyłączenia usłuG

? NIe wiem gdzie można tak wypowiedzieć umowę ale nie w orange
@EmPfLiX: cóż... może cię zaskoczę ale tak można rozwiązać praktycznie każdą umowę.
Dziwię się, że się dziwisz( ͡° ͜ʖ ͡°) Co ty byś zrobił jakbyś nie miał drukarki, internetu albo salonu w zasięgu 100km?
@EmPfLiX proste. Urząd ani policja nie zgłaszają do systemu dokumenty zastrzeżone. Zadzwoń do banku gdzie masz konto i ew. Zapytaj czy masz zastrzeżony a jak nie ze chcesz zastrzec.
@EmPfLiX nikt Ci nie powie bo sposoby weryfikacji to dane chronione firmy i pracownik może za to beknąć. Jedno mogę Ci powiedzieć - umowa nie przeszla by. Niektóre osoby mają inne dokumenty weryfikacyjne np paszport - dlatego nie można blokować peselu.