Wpis z mikrobloga

Hej,

Dziś zapraszam do zapoznania się i wykopywania mojego najnowszego przepisu na Lasagne Bolognese, która wygrała w głosowaniu dwa tygodnie temu zdobywając ponad 1400 głosów.

Lasagne przygotowuje się dość prosto, więc nawet osoby nowe w kuchni powinny sobie z nią poradzić. Niestety, musicie nastawić się na długie gotowanie sosu, więc łączny czas przygotowania dania to około 3 godziny, ale roboty w tym 30 minut ze zmywaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°). W powiązanych dodałem też przepis na sos boloński, który możecie podać z makaronem tagliatelle. Zjeść sos boloński w Bolonii to zresztą jedno z niezrealizowanych jeszcze marzeń z mojej listy.

Jeśli macie jakieś pytania lub uwagi pytajcie tutaj, w wiadomości prywatnej lub w komentarzach. Każdemu postaram się pomóc w miarę posiadanej wiedzy i umiejętności.

W przyszłym tygodniu będzie przepis związany z walentynkami. Wybierzcie w ankiecie, jakie danie chcielibyście za dwa tygodnie. Ankieta z zeszłego tygodnia dała mi pewien pogląd na przepisy, których oczekujecie. W ankiecie wygrała kuchnia turecka, to chyba dobrze, bo chciałbym w najbliższym czasie wybrać się do Turcji w poszukiwaniu najlepszych kebabów ;) W ankiecie na razie nie ma kebabu ze względu na temperatury na dworze i okropną pogodę (w Turcji kebaby przygotowuje się na grillach), ale wkrótce możecie jakiegoś się spodziewać.

Osoby, które chcą, aby wołać je do kolejnych przepisów proszę o plusowanie komentarza poniżej.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!

_______________________________________________
Wołam zainteresowanych, którzy wyrazili chęć wołania. Jeśli ktoś nie chce być wołany proszę o wiadomość prywatną.

PS Jak chcecie można też obserwować tag #kuchniamg78, gdzie trochę częściej będą pojawiać się jakieś przepisy.
Pobierz MG78 - Hej, 

Dziś zapraszam do zapoznania się i wykopywania mojego najnowszego prz...
źródło: comment_7hbIhmqWahnpdqhltWv3aHSBjChWl1nv.jpg

O czym chcecie przeczytać za dwa tygodnie?

  • Paella kurczak-krewetki (kuchnia hiszpańska) 12.8% (362)
  • Pana cotta (kuchnia włoska - deser) 10.6% (299)
  • Quesadilla (kuchnia meksykańska) 41.5% (1175)
  • Kanapki z szarpaną wołowiną (kuchnia amerykańska) 21.9% (620)
  • penne arrabiata (kuchnia włoska) 10.2% (289)
  • coś innego z kuchni włoskiej 3.0% (85)

Oddanych głosów: 2830

  • 92
W ankiecie wygrała kuchnia turecka, to chyba dobrze, bo chciałbym w najbliższym czasie wybrać się do Turcji w poszukiwaniu najlepszych kebabów


@MG78: chyba raczej do Berlina bo tam zdaje sie wymyślili kebsa ( ͡º ͜ʖ͡º)
@MG78: To nie sos boloński lub z Boloni ten sos się nazywa ragù, a lasagne pochochodzą z Neapola! Na upartego chyba można, ale toruńczyk również nie będzie mówił (będąc w Toruniu) że je toruński piernik. To danie, które przyrządziłeś to "lasagne al forno" i ma również wersję lokalną w regionie Emilia - Romagna, gdzie Bolonia jest stolicą tego regionu.

Warto pojechać do Bolonii i zwiedzić, lotnisko w zasięgu komunikacji miejskiej i
@Figa-z-makiym: Lasagne alla bolognese bardzo różni się od lasagna alla napoletana. Było głosowanie i ludzie wybrali, że chcą lasagne alla bolognese. Zresztą w jej sprawie pisało wcześniej kilkanaście osób prywatne wiadomości, nie widzę więc powodu dla którego miałbym przygotowywać wersję z Neapolu zamiast tej z Bolonii.

Czym jest ragu skoro nie rodzajem sosu? Proszę napisz mi w jednym zdaniu, tak żebym zrozumiał ;)

PS Wiesz, żelasagne alla napoletana to też
@MG78: (ʘʘ)
Nie jestem kobietą i nie mam potrzeby spierać się o słówka by mieć ostatnie słowo, czyli masz rację.

Tak ragu to sos.

Chciałem zwrócić uwagę tylko na jedną często niewłaściwie używaną nazwę kulinarną czyli spagetti bolognese.

Powodzenia w podróżach kulinarnych!
Wołaj!
Dzięki za przypomnienie mi wizyty w Bolonii.