Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hejka!
Mam pytanie dotyczące testu PAPP-A we wczesnej ciąży, mianowicie:
Żona jest teraz w 8. tygodniu ciąży, jesteśmy umówieni na USG genetyczne w marcu (mamy dokładnie wyliczone kiedy zrobić takie USG, więc wszystko pod kontrolą ;)). USG mamy na NFZ, chcielibyśmy to badanie uzupełnić o test podwójny (PAPP-A+bhCG), który już dla nas nie jest refundowany, bo jesteśmy poniżej 35. r.ż. Teraz pytanie, czy ktoś robił tak, że USG w przychodni na NFZ, PAPP-A prywatnie, jakoś da się to połączyć? Wiem, że do wyliczenia ryzyka, lekarz musi wynik USG razem z podwójnym przeanalizować w komputerze, ale na wyniki pappa czeka się kilka dni, a krew trzeba pobrać tego samego dnia. Mam im ten wynik pappa tydzień po USG zanieść do przychodni i wynik obliczonego ryzyka będzie za parę tygodni do odbioru, czy jak?
Pozdrawiam :)
#ciaza #badania #nfz #lekarze #medycyna #rodzice #dzieci

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania u mnie wyglądało to tak, że dostałam wyniki z usg a później zostały one skorygowane (doprecyzowane) na podstawie wyników testu z krwi. Pytanie właśnie, czy lekarz robiący usg podejmie się (bądź po prostu czy ma program) włączenia wyników pappa do swoich.
@AnonimoweMirkoWyznania: piszę po kilku dniach, ale może jeszcze się Wam przyda. Nie wiem czemu masz informację, że na wyniki czeka się kilka dni. Ja miałam wynik z krwi w ciągu kilku godzin. Laboratorium wysłało bezpośrednio do lekarza, a on uzupełnił o to wyniki usg i oddzwonił po południu.
Druga kwestia, jak ktoś wyżej wspomniał, to takie badanie wymaga posiadania specjalistycznego oprogramowania komputerowego i chyba odpowiednich certyfikatów przez lekarza. Zwykły lekarz na