Wpis z mikrobloga

#video #montaz #filmowanie #edycjafilmow

Zna ktoś dobry i prosty program do posklejania nagranych filmów w jedną całość? Nie jest mi potrzebny żaden skomplikowany program do nieliniowej edycji, ale taki prosty jak Movie Maker. Praktycznie Movie Maker byłby idealny gdyby nie to, że nie ma opcji konwersji (format i jakość). A jakość wygenerowanych nim flmów jest wyraźnie gorsza od materiału wejściowego.
Czego potrzebuję:
- wrzucić kilka filmów na listę
- ustawić przejścia pomiędzy nimi
- jakiś ekran początkowy z możliwością dodania napisu
- przygłaśnianie/wyciszanie ścieżki dźwiękowej
- wygenerowanie filmu wynikowego
  • 5
no to masz parę dolców w kapsie


@kj5: Po prostu szanuję swój czas. Uzbierało mi się sporo filmików (np. z wakacji) i chciałem to jakoś pomontować żeby dało się oglądać. Jak mam zapłacić ze dwieście złotych za to, żeby to zrobić wygodniej i szybciej, to chętnie zapłacę. Nie zawsze to co darmowe jest najtańsze.
@kj5: Tak dla informacji:
Przetestowałem HitFilm i choć zapowiał się nieźle, to nie poradził sobie z moimi filmami z kamery. Po pierwsze, wymagał jednak dokupienia add-ona do obsługi dodatkowych formatów (czyli nie taki darmowy) ale przede wszystkim wymiękł przy konwersji filmu z przeplotem. Wygenerowany film był tragicznej jakości. Wiem, że mało kto teraz ma filmy z przeplotem, ale ja mam własnie sporo takich nakręconych kamerą.
Skończyło się na zakupie Movavi Video